Fryzury dostosowane do rodzaju włosów

Jaka fryzura jest najlepsza? Na pewno taka, która jest dostosowana do rodzaju i struktury twoich włosów. Jak znaleźć idealną fryzurę? Najpierw musisz dobrać odpowiednie cięcie. I uważaj na stereotypy! Nie każda krótka fryzurka cię odmłodzi, nie dla każdego są długie włosy, a kręcone kosmyki nie zawsze wyglądają tak uroczo.
/ 23.10.2013 11:36

Burza włosów, bob czy pixie?

Nie ma nic piękniejszego niż długie włosy. Krótkie fryzury zawsze odmładzają. Kobiety o cienkich, delikatnych włosach nie mogą nosić fryzur w stylu "shag"... Uważaj na takie stereotypy! Często są to BŁĘDNE uogólnienia. Na pewno istnieje fryzura dopasowana do ciebie, odpowiednia do jakości i struktury twoich włosów oraz kształtu twarzy. Możesz wykorzystać nasze wskazówki stworzone wspólnie ze stylistami fryzur marki Schwarzkopf. Pomogą ci swobodnie poruszać się po "dżungli propozycji" fryzur.

Zobacz też: Fryzury idealnie dobrane do kształtu twarzy

Takie cięcie, jaki rodzaj włosów

Włosy kręcone można stylizować na wiele sposobów, tak samo jak proste włosy. Każda fryzura powinna być indywidualnie dostosowana do rodzaju włosów.

Fryzury dla mocno kręconych włosów

Generalnie, im krótsze są mocno kręcone loki, tym są one trudniejsze do układania. Wynika to z faktu, że krótkie loki są szczególnie sprężyste i dlatego bywają dość niesforne. Dłuższe włosy są cięższe. Przy takiej długości, mocno skręcone loki nieco mniej się puszą. W przypadku mocno kręconych włosów korzystna jest mniejsza sprężystość. Stopniowane fryzury wyglądają w tym przypadku dość dobrze, ale geometryczne cięcie często sprawia, że włosy stają się zbyt sztywne i zwarte.

Fryzura dla kręconych włosów - Franck Provost

fot. Franck Provost

Zobacz też: Nowoczesne fryzury inspirowane modą uliczną

Fryzury dla prostych włosów

Jeśli masz proste, delikatne włosy, wyjątkowo puszyste fryzury i cieniowane końce nie są dla ciebie. Proste, geometryczne cięcia, jak bob czy fryzura chłopięca, będą natomiast świetną alternatywą. Cieniowane lub stopniowane fryzury również pasują, ale wierzchnia warstwa włosów nie powinna być zbyt krótka. Krótkie fryzury, jak u Emmy Watson, są idealne, jeśli masz bardzo dużo włosów, nawet gdy są cienkie. Kilka pasemek we włosach optycznie doda objętości. Przy tworzeniu pasemek włosy stają się bardziej szorstkie, przez to nie przylegają już tak płasko do głowy.

Fryzura dla prostych włosów - Jean Louis David

fot. Jean Louis David

Fryzury dla delikatnych kręconych włosów

Stopniowane cięcie sprawdzi się idealnie przy delikatnych kręconych włosach. Wierzchnia warstwa włosów nie powinna być zbyt krótka. W przeciwnym wypadku, na czubku głowy będziesz mieć mocno skręcone loki, a końce włosów będą niemal proste. Zaleca się krótkie fryzury typu pixie, lekko falujące i bardzo krótkie włosy wyglądają wtedy mniej surowo. Ważne jest, aby fryzjer dostosował fryzurę do linii skrętu fal i loków.

Frankc Provost - fryzura dla delikatnych kręconych włosów

fot. Franck Provost

Zobacz też: Fryzury i upięcia ślubne

Fryzury dla grubych prostych włosów

Gęste i grube włosy bywają często obiektem zazdrości. Jednakże przy równym i prostym cięciu, bardzo grube włosy przypominają kask. Gęste włosy wyglądają lepiej we fryzurach, które dodają im lekkości. Stopniowanie na całej długości zmniejsza wrażenie ciężkości. Należy jednak pamiętać, że cieniowanie fryzury musi być harmonijne. Umiarkowane podcięcia (podwójne cięcie) również stwarzają wrażenie lekkości. W tego typu fryzurach, wierzchnia warstwa włosów jest długa, natomiast włosy pod spodem tnie się stosunkowo krótko. Grzywki również wyglądają świetnie, o ile nie są zbyt długie i ciężkie.

fot. Hooker Young /hookerandyoung.co.uk

Zobacz też: Seksowne fryzury na randkę

Źródło: Materiały prasowe Schwarzkopf /www.schwarzkopf.pl