Fryzury dla mierzwiących się włosów

Niepokorne, zmechacone, rosnące każdy w innym kierunku – mierzwiące się włosy wymagają specjalnie dobranych cięć i uczesań.
/ 24.11.2017 15:52

Niepokorne, zmechacone, rosnące każdy w innym kierunku – mierzwiące się włosy wymagają specjalnie dobranych cięć i uczesań.

Która z nas nie marzy o pięknych, lejących się długich włosach albo szykownym cieniowanym bobie? Cóż zrobić, jeśli z naszego siana nie da się ułożyć żadnej ludzkiej fryzury? Zamiast lamentować wykorzystajmy naturalne atuty zmierzwienia, które zwykle dają naszym włosom więcej objętości i po prostu zdecydujmy się na odpowiednie uczesanie. A atrakcyjnych propozycji nie brakuje…

Bob potargany

Fryzury dla mierzwiących się włosów

fot. Franck Provost, blogs.babble.com

Krótsze cięcie nie jest wcale zarezerwowane tylko dla posiadaczek łatwo układających się włosów. Wystarczy, że zrezygnujesz z gładkości i ułożenia na rzecz fantazyjnego bałaganu przypominającego włosy po wyjściu z łóżka. Wbrew pozorom może to być całkiem eleganckie uczesanie.

Taki bob wymaga odpowiedniego cieniowania ale także stylizacji, które wykorzysta magiczne właściwości zmierzwionych włosów. Nie jest to wszak sztuka trudna – wystarczy trochę pianki zwiększającej objętość nałożonej na umyte, wilgotne włosy. Pozostawiamy fryzurę do wyschnięcia samoistnego a na koniec jedynie podkreślamy poszczególne pasma dużą lokówką.

Afro

Fryzury dla mierzwiących się włosów

fot. Franck Provost, Ghd Style

Idealne uczesanie dla krótkich fryzur oraz grubych, niepokornych, kręconych włosów. Nie myślimy tu koniecznie o typowej aureoli, która wymaga włosów typu afto-amerykańskiego, ale o kaukaskiej interpretacji głowy pełnej loczków. Po umyciu musisz na włosy nałożyć dużą porcję odżywki. Po spłukanie, gdy włosy są odciśnięte ale jeszcze wilgotne, wgniatasz w nie palcami olejek i próbujesz gnieceniem nadać objętości. Na koniec jeszcze odżywka bez spłukiwania i pozwalasz wyschnąć kręcąc się dowolnie.

Upięcie typu "ul"

Fryzury dla mierzwiących się włosów

Fot. Bumble Bumble, haartek.wordpress.com

Elegancka, modna fryzura, która nie wymaga prostych, błyszczących włosów ani precyzji upinania. Tutaj twoje szalone zmierzwienie i niepokorność są tylko atutem. Na suche włosy aplikujesz suchy szampon w sprayu, który nada uczesaniu odpowiednią teksturę. Grzebieniem z szerokimi zębami tapirujesz włosy na szczycie głowy, a następnie zbierasz wszystkie w ogon i upinasz u góry w chaotyczny koczek. Upewnij się że luźne kosmyki spadają na szyję oraz po obu stronach twarzy.\

Szalony koński ogon

Fryzury dla mierzwiących się włosów

Fot. Indiefashion.com, Michael Kors

Wreszcie, najpraktyczniejsze uczesanie dla średnich i długich włosów bardzo niepokornych to kucyk, opcjonalnie przeplatany z warkoczem. Fryzurę da się wykonać dosłownie w dwie minuty zaś efekt jest bardzo kobiecy, spontaniczny, odmładzający. Włosy przed spięciem lekko tapirujemy i umacniamy sprayem do włosów. Związujemy luźno i nisko – nad samym karkiem a następnie bawimy się teksturą samego ogona przeplatając lekko pasma lub owijając część luźno wokół gumki.