Fryzury dla kobiet dojrzałych

Wiele kobiet czuje się nieatrakcyjnie z powodu wieku, a tak nie powinno być! Zobaczcie, jak fryzura może odmienić kobietę 50+ !

Wiele kobiet czuje się nieatrakcyjnie z powodu wieku, a tak nie powinno być! Zobaczcie, jak fryzura może odmienić kobietę 50+ !

Fryzury dla kobiet dojrzałych

Fot. Fotolia

Stylista Oskar Bachoń zaprosił kobiety w wieku 50+ do udziału w metamorfozach. Pani Jolanta została zgłoszona do konkursu przez swoją córkę, Agnieszkę, która widziała, że jej mama – zmęczona życiem i obowiązkami – przestała się cieszyć życiem i swoją kobiecością. Szerokie ubrania i sportowe buty były jej komunikatem, że nie dostrzega już swojej urody i seksapilu. „Mama jest dla mnie największym bohaterem, bo to, jakim jestem człowiekiem, zawdzięczam tylko jej!” napisała Agnieszka.

Pani Jola

– Jola, jak wiele moich klientek, ma swoją historię, nie zawsze łatwą, i potrzebowała dostać od świata pozytywny sygnał – mówi o niej Oskar Bachoń. – Od pierwszych chwil wiedziałem, że ta elegancka babka ma w sobie dużo energii, młodzieńczej i jednocześnie ciepłej, matczynej. Jest również odważna i otwarta. Zaufała mi i powiedziała, że mogę zrobić z jej włosami, co chcę. To mój ulubiony typ klientki – uśmiecha się. Stylista zadbał, by pani Jolanta miała fryzurę dopasowaną do jej typu urody i wykonywanej pracy – elegancką i jednocześnie nowoczesną. Odpowiednie strzyżenie i koloryzacja dodały jej wizerunkowi energii.

Fryzura dla kobiety dojrzałej - metamorfoza

Fot. Małgorzata Wójtowicz

Pani Grażyna

Druga zwyciężczyni konkursu – pani Grażyna – w swoim konkursowym zgłoszeniu rzuciła Oskarowi wyzwanie: „Jeżeli potrafisz uczynić kobietę, która ponad 50 lat przesiedziała na rowerowym siodełku, na tyle atrakcyjną, by zauważono nie tylko jej energię, ale też kobiecość, to do dzieła!”
– Podjąłem to wyzwanie i pokazałam, że Grażyna ma klasę – powiedział Bachoń po przeprowadzeniu metamorfozy. Pani Grażyna to typ sportowca – podróżuje na rowerze i większość czasu spędza w ciepłych krajach. Jej fryzura musi być wygodna, a z racji dużej ilości słońca, jej włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Odświeżenie koloru i podcięcie włosów dało ciekawy efekt, a makijaż dopełnił całości.

Fryzura dla kobiety dojrzałej - metamorfoza

Fot. Katarzyna Niwińska

Trzy grzechy główne kobiet po pięćdziesiątce

1. Nie pielęgnują włosów. „Jestem stara, nie muszę już dbać o siebie i swoje włosy” – zdają się mówić niektóre kobiety. Powiedz sobie: „Jestem dojrzałą kobietą i pielęgnuję swoje dojrzałe piękno!”

2. Źle dobierają kolor. Czerwień, fiolet czy bordo na głowie to nie jest sposób na podkreślenie dojrzałej urody. To dobry sposób na dodanie sobie lat i wydobycie zmarszczek i cieni pod oczami. Zawsze warto stawiać na kolory zbliżone do naturalnych.

3. Nie potrafią dopasować długości włosów. Albo zapuszczają włosy, żeby spinać je w koczek, który je postarza, albo ścinają za krótko, co zaburza proporcje sylwetki. Umiar i dostosowanie fryzury do wieku są ważne, ale wybierając ją należy również zadbać o to, by w niej dobrze wyglądać.

Zobacz też: Moda dla dojrzałych kobiet

W oparciu o materiał prasowy Media Kobiet

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/02.02.2016 18:08
Polecam wszystkim panią bardzo dobry salon na Ursynowie przy al. KEN 36A. Pracuje tam pani Marlena cudowna fryzjerka doskonale potrafiąca doradzić. Widać, że fryzjerstwo to jej życiowa pasja. Poza tym sam klimat salonu Gnatyshyn jest bardzo przyjemny, kawa, dobra muzyka.
/24.05.2016 10:51
Chyba reklamujesz sama swoj biznes
/08.02.2016 08:25
Ja te jeszcze robię sobie fale lokówka z babylissa., która ma aż 30 mm średnicy. Wychodzą fajne fale, a satynowa powłoka nie niszczy w ogóle włosów, mimo wieku mam lśniące i dobrze nawilżone.
POKAŻ KOMENTARZE (6)