Fryzury dla kobiet dojrzałych

Podpatrzone u największych gwiazd Hollywoodu i zdecydowanie inspirujące…
/ 12.09.2011 06:39

Podpatrzone u największych gwiazd Hollywoodu i zdecydowanie inspirujące…

Fot. contigo.abril.com.br, vegetarianstar.com, 4tnz.com
Na zdjęciu dojrzałe gwiazdy seriali „Californication”,”Dr House”, „Glee”

Młoda dziewczyna włosy zwykle po prostu nosi, czasami tylko bawiąc się nimi dla flirtu. Z wiekiem przychodzi nie tylko pora na więcej powagi i klasy, ale też twarz i same włosy wymagają często zmian. Podstawowa decyzja to oczywiście kwestia długości, która najczęściej trafia w złoty środek, czyli włosy do ramion. Długie oraz krótkie fryzurki jednak też kuszą niemiłosiernie i warto wziąć je pod uwagę…

 

Długie włosy

Najbardziej kontrowersyjne, bo kojarzą się z młodością, a w wersji 40+ mogą wyglądać po prostu kiczowato, zwłaszcza, że włosy już nie te same jakościowo. Na szczęście, nietrudno znaleźć dowód na to, że długie może być piękne i wersji dojrzałej jeśli tylko zadbamy o połysk i zdrowie. To jednak tylko opcja dla pań, które cieszą się średnimi lub grubymi włosami i nie narzekają na przesadną suchość i matowość.

Fot. PRphotos

  • Julia Roberts wygląda świetnie w lokach w odcieniu ciemny blond z jaśniejszymi, słonecznymi pasemkami. To bardzo młody look kojarzący się z modelkami, ale schlebiający też dojrzalszej kobiecie.
  • Jennifer Lopez stawia na bardziej wystudiowany image - ciekawie pocieniowane, prostowane i rozdmuchane włosy w kolorze jasnego orzecha rozjaśnione są balejażem i uatrakcyjnione seksowną asymetryczną grzywą.
  • Demi Moore to przykład typowych hollywoodzkich loków a la syrena - perfekcyjnie czarne włosy, nabłyszczone i z przedziałkiem przechodzą w fale kilka centymetrów od czubka głowy.
 

Półdługie włosy

Zdecydowanie najbezpieczniejsze, kompromisowe rozwiązanie, które pozwala ukryć rzedniejącą, niemłodą już czuprynę z zachowaniem kobiecości i wzmocnieniem klasy kobiety. Idealny pomysł dla każdej bizneswoman.

Fot. PRphotos

  • Susan Sarandon przekroczyła już dobrze sześćdziesiątkę, a wciąż daleko jej do stereotypowego wizerunku babci. Klucz do sukcesu to idealne pokrycie siwizny ożywiającą rudością oraz staranne ułożenie dodające objętości dzięki podwinięciom w różnych kierunkach.
  • Sharon Stone, niegdysiejsza bogini seksu wciąż nie przestaje być kokietką. Jej wybór to klasyczne blond cięcie warstwowe z modnym ciemnymi odrostami i kontrolowanym wrażeniem chaosu.
  • Salma Hayek to czysta perfekcja i klasyka. Nabłyszczone, głęboko nasycone kolorem włosy są pod idealną kontrolą: wyprostowane, podkręcone do wewnątrz, tworzące wrażenie plastycznych.
 

Krótkie włosy

Praktyczne, świetnie odejmujące lat i odsłaniające cienie z twarzy, ale też traktowane z dystansem jako mało kobiece i nielubiane przez mężczyzn. Na szczęście, to tylko stereotyp, a wszystko zależy od dobrego, nowoczesnego cięcia. Fryzurom z lat 80-tych i 90-tych mówimy stanowcze nie.

Fot. PRphotos

  • Halle Berry, czyli chodzący seksapil w bardzo krótkich włosach. Cały klucz do sukcesu w wydaniu pamiętnej dziewczyny Bonda to dłuższe włosy na czubku głowy, stylizowane… na sztorc. Uczesanie odmładzające o dekadę.
  • Mega Ryan, zawsze wierna sobie i swojej uroczej strzesze, w wiek dojrzały wchodzi prawie jak nastolatka. Nieco dłuższe, fantastycznie podkręcone włosy, tworzą wrażenie totalnego chaosu, a w odcieniu blond wyglądają po prostu dziewczęco i romantycznie.
  • Cate Blanchett to dobry przykład z przeciwnego końca skali - ultra eleganckie, prawie nobliwe, idealnie przystrzyżone i wystylizowane włosy nie mają ujmować lat, ale dodawać klasy.