Dwie dziewczyny na ulicy fot. FREE

FRYZURY DAMSKIE - katalog dla włosów krótkich, półdługich i długich

Krótkie, do ramion czy długie – mamy propozycje cięć dla wszystkich długości.
Małgorzata Machnicka / 12.12.2018 13:07
Dwie dziewczyny na ulicy fot. FREE

„Fryzury damskie” to chyba jedna z najczęściej wyszukiwanych fraz w internecie. I nic dziwnego, nie znam kobiety, która na tym punkcie nie miałaby bzika. To, czy damska fryzura prezentuje się dobrze, wcale nie zależy od tego czy macie cienkie czy grube włosy. Tak naprawdę wszystko leży w rękach fryzjera, więc na znalezienie tego idealnego warto poświęcić trochę czasu. Nie każda z nas ma rano nieograniczony czas na przygotowania, więc ważne jest to, żeby po wysuszeniu włosy nie wymagały już żmudnego czesania i stylizacji. Damskie fryzury wymagają również odpowiedniej pielęgnacji, która uwarunkowana jest kondycją włosów oraz tym, czy poddajemy je koloryzacji i zabiegom stylizacyjnym. Sprawdź, co powinnaś wiedzieć o damskich fryzurach i wybierz idealną dla siebie!

Najnowsze trendy! 12 najmodniejszych fryzur 2019 roku

Fryzury damskie krótkie

Krótkie fryzury mają to do siebie, że przez większość z nas uznawane są za mało kobiece. Nic bardziej mylnego. Krótka fryzura potrafi odjąć kobiecie więcej lat niż najlepszy zabieg w salonie kosmetycznym. Fryzury z krótkich włosów są  nowoczesne i seksowne, a przy tym ich stylizacja zajmuje tylko kilka minut. Najmodniejszą krótką fryzurą tego sezonu jest bob z grzywką - doda szyku i klasy każdej kobiecie.

Gwiazdy, które noszą krótkie włosy: Katarzyna Zielińska, Agnieszka Chylińska, Magda Mołek, Dorota Gardias, Małgorzata Kożuchowska.

Zobacz fryzury dla krótkich włosów

Fryzury damskie półdługie (średnie)

Fryzury z włosów do ramion są najbardziej neutralne i pasują każdej kobiecie niezależnie od kształtu twarzy i wieku. Są nowoczesne, seksowne, a do tego dają nieskończone możliwości do stylizacji. Możecie je nosić rozpuszczone, związane w wysoki koński ogon lub niski kucyk, albo zdecydować się na niedbale związany koczek na czubku głowy. Przy włosach średnich duże znaczenie ma to czy są z natury proste czy falowane. Warto podkreślić ich naturalny charakter.

Gwiazdy, które noszą półdługie włosy: Aneta Zając, Małgorzata Rozenek-Majdan, Anja Rubik, Joanna Kulig, Dominika Gwit.

Zobacz fryzury dla włosów półdługich

Fryzury damskie długie

Każda z nas marzy o długich włosach, ale niestety, nie każda z nas może sobie na nie pozwolić. Muszą z nich zrezygnować posiadaczki cienkich, kruszących się kosmyków. Długie włosy są najtrudniejsze do utrzymania w nienagannym stanie, pielęgnacja nie obędzie się bez odżywek, masek i olejków. Pamiętajcie, że długie włosy powinny być odpowiednio ścieniowane, inaczej nie będą wyglądały atrakcyjnie.

Gwiazdy, które noszą długie włosy: Meghan Markle, Barbara Kurdej-Szatan, Julia Wieniawa, Natalia Siwiec, Małgorzata Socha, Ewa Farna.

Zobacz fryzury dla włosów długich