Fryzura na majówkę - a może majówka w stylu retro?

Jeśli chcesz zrobić oszałamiające wrażenie na wszystkich znajomych, z którymi wybierzesz się na majową imprezę, jak i własnym, ukochanym mężczyźnie, powinnaś naprawdę dobrze zadbać o swój wygląd. Oczywiście – oprócz ubrania, butów i torebki, liczyć będzie się jeszcze jeden, niezwykle ważny aspekt Twojego wyglądu, a mianowicie… Twoja własna fryzura! Czy jednak, aby na pewno wiesz, w jaki sposób powinnaś uczesać swoje włosy na majówkę? Co będzie modne, a jakich uczesać należy się wystrzegać? Lub też – mówiąc wprost – czy masz ochotę na majówkę w stylu retro?
Im większe wałki, tym lepszy efekt „burzy loków” uzyskasz na swoich włosach.

A w maju… Szalone lata 30’ i 40’!

Chociaż na samym początku na głowach zdecydowanej większości Pań królowały fryzury typowo chłopięce, to jednak wraz z początkiem lat trzydziestych panie postanowiły zainwestować w uczesania o wiele bardziej kobiecie. To właśnie niezwykle modna było fryzura, która i dziś w wielkim stylu powraca do łask nowoczesnych kobiet, a więc delikatne loki i fale, w połączeniu z fryzurą znajdującą się bardzo blisko głowy.

Zobacz także: Anielskie loki i fale - galeria

A jak ma wyglądać tego rodzaju uczesanie? W pierwszej kolejności dokładnie umyj swoje włosy. Choć tego rodzaju zabieg z pewnością może wydawać Ci się banalny, to jednak nie zapominaj o tym, aby do jego przeprowadzenia używać wyłącznie wody o temperaturze letniej, nie zaś gorącej. Jak bowiem radzą eksperci Kliniki Handsome Men, zbyt wysoka temperatura wody może przyczynić się do nadmiernego pobudzenia gruczołów łojowych, a tym samym spowodować produkcję zbyt dużej ilości serum, a więc po prostu łoju skórnego. W następnej kolejności wetrzyj w pasma kosmetyk wykazujący właściwości wygładzające. Teraz dokładnie rozczesz swoje włosy. Następnie zrób na głowie nieco asymetryczny przedziałek i zawiń swoje pasma włosów na wałki, dochodząc jednakże wyłącznie na linii ucha. Na nawijaj więc na wałek całej długości kosmyków. Teraz spryskaj pozostałą, górną część włosów wygładzającą odżywką w sprayu. Przyszedł czas na suszenie.

Czynności tej dokonuj używając wyłącznie chłodne powietrza suszarki, ponieważ – jak zostało to już wspomniane powyżej - wysoka temperatura może przyczynić się do nadmiernego pobudzenia gruczołów łojowych znajdujących się na skórze głowy.

Teraz delikatnie zdejmij wałki z włosów, po czym rozczesz swoje loki używając do tej czynności wyłącznie własnych palców. Całość tak ułożonej fryzury utrwal za pomocą mocnego lakieru do włosów. Niemniej jednak warto dodać, że ten rodzaj fryzury możesz również nieco udoskonalić, nadając swoim pasmom ultra modny, pofalowany wygląd. A w jaki sposób? Otóż od razu po dokonaniu czynności zawinięcia swoich włosów na wałki, możesz pokusić się o wpięcie w pasma znajdujące się na górze głowy, spinek w rodzaju wsuwek. Ważne jednak, aby znajdowały się one wyłącznie po jednej, wybranej stronie głowy i były ułożone w stosunku do siebie w sposób poziomy. Całą resztę czynności dokonać możesz już normalnie, a więc analogicznie jak w wypadku tego samego rodzaju fryzury, jednak bez dodatku fal.

Jeśli w danej chwili nie posiadasz w swoim domu wsuwek, to do uzyskania efektu fal z powodzeniem użyć możesz tradycyjnej prostownicy wyposażonej jednakże w nakładki karbujące pasemka włosów.

Fale, fale…

W latach 40’ wygląd damskich włosów uległ jednakże radykalnej zmianie i to właśnie wówczas narodził się styl fryzur, o wykonanie, którym mogły pokusić się wyłącznie kobiety obdarzone stosunkowo długimi włosami. Warto dodać, iż najbardziej pożądaną długością pasm były włosy sięgające mniej więcej do linii damskich łopatek. O jakich więc fryzurach mowa? Naturalnie o włosach rozpuszczonych, ułożonych w duże, bujne fale. W tym też czasie do przysłowiowego lamusa odeszły małe, lekko poskręcane loczki. Fryzury zdecydowanie „oderwały się” również od głowy, a więc na pierwszym planie stała po prostu bujność uczesania.

Zobacz także: Jak zrobić romantyczne fale na włosach?

Jak więc wykonać tego rodzaju uczesania, które z cała pewnością olśni wszystkich uczestników Twojej majówki? W pierwszej kolejności dokładnie umyj swoją głowę, najlepiej przy użyciu szamponu dodającego włosom objętości. Następnie wetrzyj w pasma odżywkę. Najbardziej polecana będzie odżywka lekka, która nie obciąży dodatkowo Twoich pasm. Jeśli jednak na co dzień stosujesz raczej odżywki „ciężkie” to radzi się, abyś kosmetyk wytarła wyłącznie w dolną część włosów, pomijając tym samym okolice ich nasady. Następnie nawijaj po kolei pasma swoich włosów na szerokie wałki.

Nasza rada? Im większe wałki, tym lepszy efekt „burzy loków” uzyskasz na swoich włosach. Teraz możesz dodatkowo spryskać włosy kosmetykiem jednocześnie utrwalającym jak i dodającym pasmom wspomnianej już kilkukrotnie, objętości.

Obecnie na rynku dostępne są już bowiem tego rodzaju kosmetyki do stylizacji włosów, między innymi lakiery, pianki czy nawet utrwalające wygląd fryzury, żele. Po nałożeniu na swoje włosy produktu utrwalającego, dokładnie wysusz kosmyki. Następnie bardzo ostrożnie zdejmij wałki z głowy. Uwaga! Po d żadnym pozorem nie rozczesuj loków za pomocą szczotki czy też grzebienia, ponieważ w ten sposób nieodwracalnie zniszczysz swoją fryzurę. Pasma możesz więc wyłącznie bardzo leciutko przeczesać za pomocą własnych dłoni. Na samym końcu utrwal fryzurę przy użyciu mocnego lakieru do włosów. I… zrobione! Twoja nowoczesna fryzura w stylu retro jest już gotowana na prawdziwe, majówkowe szaleństwo. Nasza końcowa rada? Jeśli fale będą zbyt mocno nachodziły na twarz, to zawsze możesz je lekko wymodelować przy pomocy lokówki w taki sposób, aby tworzyły one swego rodzaju łuk, znajdujący się tuż ponad linią czoła.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)