Baleyage i ombre już niemodne! Hitem flamboyage!

Flamboyage czyli...? Jeśli chciałaś sobie zrobić baleyage lub włosy ombre - zapomnij o tym! Teraz najmodniejszy jest flamboyage. Na czym polega?
/ 16.07.2014 11:36

Flamboyage czyli...? Jeśli chciałaś sobie zrobić baleyage lub włosy ombre - zapomnij o tym! Teraz najmodniejszy jest flamboyage. Na czym polega taka technika koloryzacji włosów i jaki efekt można dzięki niej uzyskać?

Zobacz: Kosmetyki rozjaśniające do włosów

Flamboyage - naturalne refleksy na włosach

fot. Materiały prasowe/ kolaż Polki.pl We-dwoje

Dla kogo koloryzacja flamboyage?

Trójwymiarowa koloryzacja włosów to hit sezonu. Najmodniejszy efekt to jednak taki, który wygląda bardzo naturalnie. Włosy powinny wyglądać jak muśnięte słońcem i to daje właśnie koloryzacja flamboyage. Nie trzeba się obawiać nieprawidłowego i przedpotopowego efektu farbowania typu "zebra". Flamboyage podkreśla naturalny kolor poprzez nałożenie refleksów na całej długości włosów.

Flamboyage - naturalne refleksy na włosach

fot. Fotolia

Sprawdź też: Fryzury średnie włosy

Na czym polega technika flamboyage?

Flamboyage to technika farbowania włosów z wykorzystaniem specjalnych samoprzylepnych foliowych pasków, dostosowanych do długości włosów. Paski stanowią podkładkę do włosów, dzięki której fryzjer precyzyjnie wybiera pasma o idealnej szerokości. Dzięki paskom koloryzacja jest bardziej precyzyjna i o wiele dokładniejsza.

Flamboyage - naturalne refleksy na włosach

fot. Fotolia

Subtelne refleksy mają także praktyczne oblicze - nałożone na jednolity kolor sprawiają, że przez dłuższy czas nie musimy malować włosów, bo odrost nie jest widoczny, a nawet gdy się pojawi wygląda jak zamierzony efekt koloryzacji!

Cena flamboyage

Bardziej spektakularny efekt uzyskamy na ciemnych włosach, a cena koloryzacji to ok. 200 - 340 zł w zależności od długości włosów i skomplikowania zabiegu.

Flamboyage - naturalne refleksy na włosach

fot. Fotolia

Zwiększenie objętości włosów

Wielotonowy odcień sprawia, że włosów optycznie nam przybywa. Technika flamboyage dostosowana jest do każdej pory roku – latem można dzięki niej wyczarować na włosach słoneczny refleks, a zimą stworzyć ciemniejsze pasma pogłębiające kolor bazowy. Włosy można przyciemnić lub rozjaśnić o ton lub dwa. Koloryzacja trwa średnio ok. 30-40 minut.

Prekursorem tej nowej techniki koloryzacji jest włoska firma Davines, a fankami flamboyage są takie gwiazdy jak Sarah Jessica Parker, Kim Kardashian czy Victoria Beckham.

Na podstawie materiałów prasowych Salonu Fryzjerskiego Chic Spa

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/12.02.2018 15:44
Moja ulubiona forma koloryzacji to sombre. Włosy wyglądają dobrze, nawet jeśli nie odświeżam koloru regularnie co miesiąc. Najlepsze sombre, które miałam do tej pory zrobiła mi pani w salonie In Harmony.
/04.06.2016 19:41
To jest naprawdę bombowa technika. Niedawno sobie zafundowałam trójwymiarową koloryzację i była zaszokowana efektem. To jest po prostu rewelacja. Duże podziękowania dla Pani Patrycji z salonu Gnatyshyn, która wykonała ten zabieg perfekcyjnie.
/22.07.2014 11:56
Fajne