Farbowanie włosów w ciąży - tak, czy nie?

Każda kobieta lubi podkreślać swoją urodę i czuć się piękna. Panie w ciąży często czują się ociężałe i mało atrakcyjne, dlatego szczególnie chętnie poddają się różnym zabiegom upiększającym. Jak to jest z farbowaniem włosów w ciąży? Można, czy nie?
/ 06.06.2018 16:27

Jestem w 3 miesiącu ciąży, czy mogę farbować włosy?

Kasia

Farbowanie włosów w ciąży

depositphotos.com

 

 

 

W czasie ciąży nie ma konieczności zrezygnowania oraz zaprzestania farbowania włosów. W tym czasie na skutek zachodzących w organizmie kobiety zmian hormonalnych włosy stają się grubsze, mocniejsze oraz bardziej lśniące. W czasie ciąży można bez żadnych obaw wykonywać zabieg koloryzacji. W dzisiejszych czasach kobiety ciężarne nie tylko dbają o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również zwracają szczególną uwagę na to, aby w tym szczególnym okresie swojego życia wyglądać pięknie i zadbanie. Tyczy się to również wyglądu włosów.

Czasy kiedy to kobiety będące w ciąży przez dziewięć miesięcy chodziły z nieestetycznymi odrostami przeszły już dawno do lamusa. Jednak w czasie ciąży nie jesteśmy w stanie przewidzieć reakcji włosów na wykonanie poszczególnych zabiegów chemicznych. Oczywiście może się również zdarzyć, że efekt końcowy może być niewspółmierny z efektem jakiego oczekiwałyśmy. Zazwyczaj jest to skutek użycia i zastosowania nieodpowiedniego środka koloryzującego. Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju środki koloryzujące włosy, które również mogą być stosowane przez kobiety w ciąży. Są to produkty koloryzujące, które nie zawierają amoniaku oraz nie posiadają związków metalicznych.

Dlatego podczas ich zastosowania nie ma żadnych obaw jeżeli chodzi o jakiekolwiek podrażnienia skóry głowy oraz o wdychanie nieprzyjemnych zapachów, które mogą podrażniać drogi oddechowe. Środki te są zdecydowanie łagodniejsze w swoim działaniu gdyż nie wnikają w głąb włosa i tym samym nie naruszają ich naturalnej struktury. Jedyną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę to fakt, aby koloryzację włosów przeprowadzić dopiero w drugim trymestrze ciąży. Dlaczego? Ponieważ pierwszy trymestr ciąży jest najważniejszy dla prawidłowego rozwoju płodu. Ponadto należy pamiętać, aby zawsze poinformować fryzjera o swoim stanie błogosławionym.

www.handsomemen.pl

Zobacz także:
Ciąża tydzień po tygodniu - kalendarz na Mamotoja.pl!
W
szystko, co powinnaś wiedzieć o ciąży!
D
awne i współczesne przesądy i zwyczaje związane z ciążą!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/19.02.2013 13:13
moja siostra taż nie wierzyła że dziecko może urodzic się rude po farbowaniu włosów w ciąży, no i się zdziwiła kiedy dziecko przyszło na świat bo miało rude włosy chociaż i ona i jej chłopak mieli kolor włosów blond... Na szczęście po roku urosły mu blond i tak już zostało
/31.03.2016 10:31
dawno nie słyszałam nic głupszego! takie zacofanie jeszcze istnieje?????!!!!!!!!!!!
/10.04.2015 21:10
Jeśli będzie to henna czy farby bez amoniaku i innych równie agresywnych składników - możesz.
POKAŻ KOMENTARZE (9)