POLECAMY

Każda z nas chociaż raz w życiu farbowała włosy. Ale która tak naprawdę wie, jaki kolor do niej pasuje?

Sprawdź, wszystko co musisz wiedzieć o farbowaniu włosów!
Każda z nas chociaż raz w życiu farbowała włosy. Ale która tak naprawdę wie, jaki kolor do niej pasuje? fot. Fotolia

Farbowanie włosów jest jednym z tych zabiegów kosmetycznych, który wymaga sporej wiedzy, cierpliwości i doświadczenia. Mimo, że farbowanie włosów nie należy do łatwych zadań, większość z nas decyduje się na samodzielne eksperymenty w domowym zaciszu, co kończy się... różnie.

Farbowanie włosów zacznij od... dobrego cięcia, a przynajmniej podcięcia końcówek. Jeżeli nałożysz farbę na suche, zniszczone, porowate włosy - kolor nigdy nie "złapie" identycznie poszczególnych części włosa. Co więcej, barwnik będzie się szybciej wypłukiwał. Jeśli zależy ci na jednolitym i lśniącym kolorze, zadbaj o zdrowie swoich włosów. Regularnie stosuj odżywkę, a co kilka dni funduj im zabieg z regenerującą maseczką. Teraz śmiało możesz przystąpić do farbowania włosów.

8 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o farbowaniu włosów

Jak dobrać idealny kolor włosów?

Wszystko zależy od tego, czy masz jasną, brzoskwiniową czy ciemną karnację oraz od twojego typu urody. Bardzo jasne blondynki z jasną skórą i niebieskimi oczami, nigdy nie powinny decydować się na brązowe czy czarne włosy. Radykalne zmiany koloru zazwyczaj nikomu nie wychodzą na dobre. Najlepszym przykładem może być Cameron Diaz, która w blondzie rozkwita, a ciemny kolor zupełnie gasi jej urodę. Jeśli nie możesz się zdecydować na konkretny kolor, postaw na modne farbowanie ombre - takie płynne przechodzenie kolorów odmieni fryzurę, a jednocześnie nie zmieni jej diametralnie na najbliższe pół roku.

Jaki kolor włosów do ciebie pasuje?

Farbowanie włosów w domu

Robicie to na własną odpowiedzialność, ale da się ten zabieg przeprowadzić w miarę bezboleśnie. Kto wie, może takie domowe eksperymenty pomogą odnaleźć twój idealny kolor? Rozjaśniaj włosy stopniowo - jeśli chcesz zostać blondynką, zacznij od rozjaśnienia kilku pasemek o 2-3 tony. Nie farbuj włosów najciemniejszymi odcieniami - zacznij od niewielkich zmian. Jeśli jesteś blondynką i marzysz o ciemnym brązie, zacznij od ciemnego blondu (ten odcień i tak bardzo mocno przyciemni jasne włosy). Uważaj na czerwienie - ten intensywny kolor wymaga ładnej cery, bo podkreśla wszystkie zaczerwienienia (rozszerzone naczynka, trądzik).

Jak farbować włosy w domu?

Farbowanie włosów w ciąży

Ostatnie badania dotyczące związku preparatów do farbowania włosów z uszkodzeniami płodu przeprowadzono w latach 80-tych. Ich wyniki wskazywały jednoznacznie na szkodliwy wpływ substancji chemicznych zawartych w farbach. Preparaty stosowane dzisiaj działają znacznie łagodniej, jednak nie można wykluczyć ich negatywnego działania na rozwijające się dziecko, szczególnie wrażliwe zwłaszcza przez pierwszych 12 tygodni.

Czy można farbować włosy w ciąży?

Farbowanie włosów 2017 - trendy

Najmodniejszą metodą farbowania ostatnich sezonów jest sombre. Jest delikatniejsze i pozwala uzyskać bardziej naturalny efekt niż farbowanie ombre. Najmodniejszym kolorem tego sezonu będzie... truskawkowy blond! Brunetkom i szatynkom polecamy karmelowe i miodowe refleksy.

Zobacz jak farbować odrosty!

Farbowanie włosów bibułą i henną

Metoda farbowania włosów bibułą ma wiele zalet: nie niszczy włosów, umożliwia ogromny wybór kolorów i jest niedroga. Idealnie sprawdzi się, kiedy zamarzysz, by na jeden dzień stać się posiadaczką... różowych włosów. Farbowanie włosów henną jest niemal dożywotnie. O ile zwykłą farbę możemy ściągnąć z włosów (jeśli nie jesteśmy zadowolone z efektów), o tyle przy farbowaniu henną, możemy tylko czekać aż odrosną. Wielką zaletą henny jest to, że nie wnika do wnętrza włosa, ale oblepia go z zewnątrz. Dzięki temu często mamy wrażenie, że włosy są grubsze.

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o farbowaniu włosów

Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Zdecydowanie bardziej polecam farby 1 day color z venity - lepszy i wygodniejszy sposób na kolorowe włosy niż bibuła...