Farbowanie włosów

Zastanawiam się nad nowym kolorem włosów, ale martwi mnie, że je zniszczę. Czy farby do włosów, które posiadają np. ciemniejszy barwnik, bardziej szkodzą włosom niż te o jasnym odcieniu?
Zastanawiam się nad nowym kolorem włosów, ale martwi mnie, że je zniszczę. Czy farby do włosów, które posiadają np. ciemniejszy barwnik, bardziej szkodzą włosom niż te o jasnym odcieniu?
Basia

Przede wszystkim podejmując decyzje o zmianie koloru włosów należy wziąć pod uwagę kolor włosów jaki obecnie posiadasz. Nieprawdą jest to, że farby, które posiadają ciemniejszy barwnik bardziej szkodzą włosom niż te, które maja odcień jaśniejszy. Najważniejszą sprawą w doborze nie tylko odpowiedniego koloru farby jest stan naszych włosów. Jeżeli ma być to zmiana z jaśniejszego koloru na ciemniejszy ryzyko uszkodzenia bądź uwrażliwienia włosów jest zdecydowanie mniejsze niż w przypadku gdy zmiana miałaby być odwrotna z ciemnego na jasny. Ponadto mając na względzie dobro włosów wybierając farbę powinno się zwrócić szczególną uwagę na skład chemiczny danego produktu, który jest przeznaczony do koloryzacji włosów.
Najbardziej szkodliwe dla włosów są produkty, które zawierają w swoim składzie chemicznym duże ilości związków metalicznych oraz amoniaku. To właśnie te produkty odpowiedzialne są za uszkodzenie i uwrażliwianie włosów. Związki te bardzo mocno i trwale ingerują w naturalną strukturę włosa przez co staje się on w znacznym stopniu wysuszony po wykonaniu koloryzacji. W efekcie końcowym używania takich środków koloryzujących nasze włosy stają się suche i matowe ponadto stają się bardziej podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.
Dlatego nie ważne jest jakiego koloru farbę wybierasz, ale istotną sprawą jest fakt jaki skład chemiczny posiada dana farba. W przypadku kiedy po raz pierwszy decydujesz się na zmianę koloru włosów polecam wizytę w salonie fryzjerskim. Farby stosowane do koloryzacji włosów w salonach są zdecydowanie łagodniejsze niż te, które są ogólnodostępne w sklepach i w drogeriach.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
Witam! Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmaną koloru włosów. Mój naturalny kolor to szatyn (tzw. mysi), jakiś czasu farbowałam włosy farbą do 28 myć palette kolorem 6-6 smakowity toffe, ale wyszedł mi bardzo ciemny brąz. Chciałabym te włosy nieco rozjaśnić jakimś chłodnym kolorem. Mam niebiesko-szare oczy, raczej jasną cerę. Jakie kolory mi polecacie? Pozdrawiam.