POLECAMY

Farbowanie i odsiwianie – sposób na siwiznę?

Dla wielu osób borykających się z problemem siwienia farbowanie lub odsiwianie są doskonałymi sposobami ukrycia, bądź pozbycia się niechcianej siwizny. Oto kilka praktycznych porad potrzebnych przy farbowaniu i odsiwianiu.
Farbowanie i  odsiwianie –  sposób na siwiznę?

W celu ukrycia siwych włosów można je farbować lub zastosować odsiwiacze. Rynek dostarcza ogromny wybór produktów farbujących, pokrywających siwe włosy.

Farbowanie

Kobiety znacznie częściej niż mężczyźni farbują włosy. W warunkach domowych wybierzemy raczej farbę zamiast środka do czasowej koloryzacji, który słabo pokrywa siwe włosy. Przy farbowaniu jest ważne, by przestrzegać czasu dla włosów opornych na koloryzację.
Istotny jest również właściwy dobór koloru. Kolory blond i brązowe wychodzą najlepiej, rude mogą być za intensywne.

Płukanki ziołowe należy stosować z dużą dozą ostrożności, ponieważ mogą nadać włosom zielonkawy odcień. Dlatego najbezpieczniej jest poddać się procesowi farbowania bądź płukania u fryzjera.

Zobacz też: Jak pielęgnować włosy po farbowaniu?

Odsiwianie

Mężczyźni częściej niż kobiety sięgają po tzw. odsiwiacze. Odsiwianie jest alternatywnym do farbowania sposobem ukrywania siwych włosów.
Istnieją preparaty, które wnikają do wnętrza włosa i reagują z tlenem zawartym w powietrzu. W wyniku utleniania powstają pigmenty identyczne z naturalnymi, a włosy stopniowo odzyskują barwę. Po uzyskaniu właściwego kolory, co kilka tygodni barwimy same odrosty. Odsiwiacze sprawdzają się zwłaszcza u panów, których krępuje farbowanie włosy. 

Należy jednak pamiętać, że siwizna może wyglądać bardzo elegancko, jeśli połączymy ją z właściwą pielęgnacją włosów i odpowiednią fryzurą. 

Polecamy: Czy warto stosować maski i odżywki do włosów?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
Uwazam, ze odsiwianie wlosow to bardzo fajny zabieg. Odsiwiam wlosy w salonie Black Pearl w Krakowie. Czuje sie duzo lepiej.