Efekt koloryzacji włosów na dłużej - 5 rad

Dowiedz się, w jaki sposób przedłużyć efekt koloryzacji włosów. Podpowiadamy 5 prostych wskazówek, które należy wdrożyć do swojej domowej pielęgnacji!

koloryzacja włosów

fot. Fotolia

Wszystkie pragniemy, aby kolor po wyjściu od fryzjera długo utrzymywał się na włosach. Czy istnieją jednak skuteczne sposoby na przedłużenie efektu koloryzacji w domu?

Oto 5 prostych rad na przedłużenie efektu koloryzacji:

1. Stosuj kosmetyki dedykowane włosom po koloryzacji

Przy codziennej pielęgnacji należy zwrócić uwagę, czy kosmetyki są przeznaczone do włosów farbowanych. Właśnie one odżywią i nawilżą włosy oraz przedłużą i podkreślą ich kolor.

2. Suszarkę wyślij na urlop

W miarę możliwości należy pozwolić włosom wyschnąć naturalnie, im bardziej będą przesuszone, tym szybciej zmatowieją, a kolor stanie się mniej wyrazisty.

3. Nawilżaj włosy

Raz w tygodniu należy używać maski ochronnej dla włosów farbowanych, która dogłębnie odżywi i nawilży włosy po koloryzacji.

4. Chroń włosy przed słońcem

Okres letni to dla włosów farbowanych duże wyzwanie. Dlatego ważnym jest, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć je przed słońcem. Stosuj kosmetyki, które ochronią twoje włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Na rynku dostępne są specjalne linie słoneczne kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów. Znajdują się w nich zarówno mgiełki ochronne do włosów, jak również szampony i maski.

5. Myj w chłodnej wodzie

Nie myj włosów w gorącej wodzie! Gorąca woda otwiera łuski włosów, narażając je na utratę wilgoci.

Polecamy: Pielęgnacja włosów latem

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)