Efekt koloryzacji włosów na dłużej - 5 rad

Dowiedz się, w jaki sposób przedłużyć efekt koloryzacji włosów. Podpowiadamy 5 prostych wskazówek, które należy wdrożyć do swojej domowej pielęgnacji!
/ 24.06.2014 11:43

koloryzacja włosów

fot. Fotolia

Wszystkie pragniemy, aby kolor po wyjściu od fryzjera długo utrzymywał się na włosach. Czy istnieją jednak skuteczne sposoby na przedłużenie efektu koloryzacji w domu?

Oto 5 prostych rad na przedłużenie efektu koloryzacji:

1. Stosuj kosmetyki dedykowane włosom po koloryzacji

Przy codziennej pielęgnacji należy zwrócić uwagę, czy kosmetyki są przeznaczone do włosów farbowanych. Właśnie one odżywią i nawilżą włosy oraz przedłużą i podkreślą ich kolor.

2. Suszarkę wyślij na urlop

W miarę możliwości należy pozwolić włosom wyschnąć naturalnie, im bardziej będą przesuszone, tym szybciej zmatowieją, a kolor stanie się mniej wyrazisty.

3. Nawilżaj włosy

Raz w tygodniu należy używać maski ochronnej dla włosów farbowanych, która dogłębnie odżywi i nawilży włosy po koloryzacji.

4. Chroń włosy przed słońcem

Okres letni to dla włosów farbowanych duże wyzwanie. Dlatego ważnym jest, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć je przed słońcem. Stosuj kosmetyki, które ochronią twoje włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Na rynku dostępne są specjalne linie słoneczne kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów. Znajdują się w nich zarówno mgiełki ochronne do włosów, jak również szampony i maski.

5. Myj w chłodnej wodzie

Nie myj włosów w gorącej wodzie! Gorąca woda otwiera łuski włosów, narażając je na utratę wilgoci.

Polecamy: Pielęgnacja włosów latem