Kosmetyki do włosów – droższe znaczy lepsze?

Kosmetyki do włosów znacznie różnią się ceną. Czy te droższe są lepsze od tańszych i czy warto je kupować? Co zawierają takie produkty?
Kosmetyki do włosów – droższe znaczy lepsze? fot. Fotolia
Szanowna Pani,

Zazwyczaj kupuję tanie kosmetyki do włosów – za szampon płacę do 15 zł, podobnie za odżywkę. W weekend widziałam się z koleżanką. U niej w domu zauważyłam dość drogie kosmetyki, zapytałam więc, dlaczego je kupuje, skoro ich cena jest wielokrotnie wyższa niż przeciętnych produktów do włosów. Przekonywała mnie, że droższe kosmetyki są lepsze i bezpieczniejsze. Ja jednak mam co do tego wątpliwości… Która z nas ma rację? Czy Pani zdaniem warto wydawać więcej na kosmetyki do włosów?

Z pozdrowieniami,
Szyszka.

Zobacz też: Czy włosy mogą się trwale zagiąć?

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Kosmetyki do pielęgnacji włosów możemy zakupić w bardzo szerokim przedziale cenowym. Szampon lub odżywka w drogerii kosztują już od kilku złotych. Jednak są też produkty, za które musimy zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych. Czym one się zatem różnią?

Na pewno różnią się firmą. Często płacimy więcej za produkty znanych marek – mimo że ich skład nie wiele się różni od produktów mniej znanych firm. Jednak droższe produkty do pielęgnacji włosów są bardziej skoncentrowane i zawierają więcej składników aktywnych niż produkty tańsze.

Kosmetyki droższe zawierają większe stężenia składników aktywnych, przez co są one bardziej wydajne i wystarczą nam na dłuższy czas. Zatem efekty stosowania droższych bardziej skoncentrowanych kosmetyków są długotrwałe, natomiast efekt stosowania produktów z mniejszym stężeniem substancji aktywnych jest chwilowy i najczęściej niewidoczny po kolejnym myciu włosów.

Zobacz też: Lotion czy peeling – czym oczyszczać skórę głowy?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)