POLECAMY

Jak domowymi sposobami pomóc suchym włosom?

Trudno się rozczesują, łamią, rozdwajają... Oto intensywne kuracje, dzięki którym sama przywrócisz pasmom blask i elastyczność.
Jak domowymi sposobami pomóc suchym włosom? fot. Fotolia/kolaż Polki.pl

Oto dwa zabiegi, które są skuteczniejsze, niż nałożona odżywka. Podczas kuracji wybraną metodą postaraj się zrezygnować ze stosowania urządzeń do stylizacji (suszarka, lokówka, prostownica). Wysoka temperatura będzie niweczyć efekty zabiegów.

Laminowanie

To coraz popularniejszy zabieg przywracający włosom gładkość i blask. Potrzebujesz do niego zawierającej proteiny... żelatyny spożywczej. Zabieg utworzy ochronną warstwę wokół włosów, wygładzi nierówności w ich budowie. 
  • W 3 łyżkach wrzątku rozpuść łyżkę żelatyny i pozostaw na chwilę do zgęstnienia. Następnie dodaj łyżkę odżywczej maseczki do włosów. Przy bardzo długich włosach radzimy podwoić proporcje.  
  • Zwilżonymi w miksturze palcami przeciągaj po suchych kosmykach włosów. 
  • Nałóż na głowę foliowy czepek i ręcznik. Ciepło spowoduje szybsze wnikanie składników w strukturę włosa.
  • Po 40–50 minutach dokładnie umyj włosy.

Olejowanie

Olej (kokosowy, migdałowy, oliwa z oliwek, lniany, rzepakowy) nakładany na włosy zapewnia im odbudowę i ochronę.  Uzupełnia ubytki w łuskach włosowych. W ciągu kilku tygodni jest w stanie odbudować zniszczone pasma. Po kuracji stają się one lśniące i mocne.
  • Na włosach (suchych lub wilgotnych) i skórze głowy rozprowadź olejek (na krótkie włosy wystarczy łyżka, na długie 2–4). Wykonaj delikatny masaż, załóż foliowy czepek i owiń głowę ręcznikiem.
  • Szybszy sposób to zanurzenie włosów w misce z wodą z olejem. Po odciśnięciu pasm postępuj jak wyżej.
  • Po 1– 2 godzinach umyj włosy szamponem i nałóż nawilżającą odżywkę. Olej możesz pozostawić na włosach nawet na całą noc.
  • Kurację wykonuj nie częściej niż raz w tygodniu.

Autorka jest dziennikarką "Przyjaciółki"

Zobacz także:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
laminowanie na suche włosy? nie polecam..to na pewno ich nie nawilży, a może sprawić, że będzie jeszcze większe siano na głowie.