POLECAMY

Jak znaleźć dobrego fryzjera?

„Kobieta oprócz talentu powinna mieć też znakomitego fryzjera” – mawiała Joan Crawford. Tylko jak go znaleźć? Podpowiadamy!
Jak znaleźć dobrego fryzjera? fot. Fotolia

Dobry fryzjer na wagę złota

Fryzjer już dawno przestał być zawodem typowo rzemieślniczym. Naprawdę dobrej klasy fachowcy są cenieni niczym artyści, robią kariery nie tylko w swojej branży, ale też w telewizji i internecie. Oczywiście przeciętnej kobiety nie będzie stać na ich usługi, ale każda z nas może spokojnie znaleźć fryzjera o przystępnym cenniku, który prezentuje wysokiej jakości umiejętności.

Fryzjer, który chce uchodzić za dobrego fachowca, musi stale rozwijać swoje kompetencje. W całej Polsce, a przede wszystkim w Europie, organizowane są specjalistyczne kursy doszkalające i zaznajamiające fryzjerów z nowymi technikami i stylami. Często zapraszają na nie producenci kosmetyków.

Zwykle jest tak, że pani zadowolona ze współpracy z jednym fryzjerem, trzyma się go, jak tylko może. Panów może to dziwić, ale dla kobiet włosy stanowią wielki skarb i nie wyobrażają sobie one, aby powierzyć go dłoniom nieznajomego. Bywa jednak, że trzeba się zdecydować na ten krok. Co wtedy?

Sposoby na znalezienie dobrego fryzjera

Najlepsza jest poczta pantoflowa. Przyjaciółki z pewnością podzielą się numerem telefonu do fryzjera, z którego usług są bardzo zadowolone. Warto skorzystać z takiego polecenia, ale także zachować czujność.

To, że na głowie koleżanki polecany przez nią fryzjer potrafi zrobić prawdziwe cuda, nie oznacza niestety, że równie skuteczny będzie w naszym przypadku. Włosy potrafią znacznie różnić się od siebie, w grę wchodzą też różne oczekiwania i skala akceptacji. Jeśli więc z pełnym zaufaniem oddamy się w ręce polecanego fryzjera, ale ostatecznie nie będziemy zadowolone z efektu jego pracy, przyjaźń z reklamującą jego usługi znajomą może zawisnąć na włosku.

Dużo bardziej zawodne są polecenia znalezione w internecie. Nie dość, że spora część z nich może być fałszywych (efekt pracy zatrudnionych przez salony specjalistów od reklamy internetowej), to jeszcze internet jest polem bezkarnego rzucania oskarżeń. Nie polecamy wyrabiania sobie opinii o konkretnym salonie fryzjerskim na podstawie forów internetowych czy blogów.

Zobacz też: Jak odczytywać składy kosmetyków do włosów?

I tak czeka cię eksperyment na własnych włosach

Polecenia poleceniami, ale w końcu to ty masz usiąść na fotelu fryzjera, którego tak naprawdę nie znasz. Jeśli bardzo boisz się o efekt, zacznij od zlecenia wykonania czegoś prostego – np. obcięcia końcówek, czesania. Dzięki temu będziesz miała okazję podpatrzeć, czy fryzjer dysponuje odpowiednim warsztatem i jak zachowuje się w trakcie pracy.

Profesjonalni fryzjerzy doskonale wyczuwają nastroje swoich klientek i zauważą, że denerwujecie się przed pierwszą wizytą w ich salonie. Sami spróbują rozładować atmosferę, poświęcą kilka chwil na rozmowę i przekonywanie o swoich umiejętnościach, chętnie pochwalą się dyplomami i certyfikatami ukończenia fachowych kursów.

Dobrym tropem w poszukiwaniu fryzjera wysokiej klasy będzie odwiedzenie salonu sieciowego lub takiego, który istnieje w naszej miejscowości od wielu lat i widać, że jest zadbany. Jeśli w środku znajdziemy sprzęt dobrej jakości, salon będzie czysty, a pracownicy schludnie ubrani i mili, jest spora szansa na zadowolenie z usługi. Właściciel inwestujący dużo pieniędzy w wygląd salonu i sprzęt z pewnością nie oszczędza też na dobrych fachowcach.

Dobry fryzjer nie tylko umie strzyc

Wiele pań lubi eksperymenty i bez większych oporów poddaje się kreatywności fryzjera, nawet jeśli go nie zna. Inne podczas pierwszej wizyty u nowego stylisty dokładnie przedstawiają mu swoje oczekiwania, czasami wręcz przynoszą zdjęcia gwiazd noszących pożądaną fryzurę. To nie zawsze jest dobry pomysł.

Naprawdę dobrego fryzjera można poznać jeszcze zanim chwyci on nożyczki. Jeśli pokazuje nam swoje zaangażowanie, prezentuje odpowiedni poziom wiedzy, wsłuchuje się w nasze pomysły i potrafi nam wytłumaczyć, dlaczego akurat ta fryzura będzie wyglądać dobrze na naszej głowie – jesteśmy w domu. Fryzjer-profesjonalista musi być pasjonatem swojego zawodu.

Z takim fryzjerem szybko nawiążemy nić porozumienia i będziemy do niego wracać. Z czasem stanie się on nie tylko stylistą naszych fryzur, ale także pierwszym doradcą w sprawach związanych z pielęgnacją włosów. Taka znajomość bywa nieoceniona.

Zobacz też: W jaki sposób przygotować napar i wcierkę na włosy?

Materiał został opracowany przez klinikę Handsome Men.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/4 miesiące temu
Ciężko trafić na dobrego fryzjera. Ja na szczęście znalazłam salon Magia Blondu i jestem zadowolona! do końca lutego każda klientka przy usłudze koloryzacji otrzymuje szampon lub odżywkę gratis jakby któraś z was chciała spróbować:)
/rok temu
Zero profesjonalizmu miałam wrażenie ze sama nie dokońca wie co robi. I miałam racje efekt farbowania mierny i to bardzo
/rok temu
Dobry fryzjer na wagę złota, dokładnie. Na szczęście ja znalazłam swojego i to już jakiś czas temu. Moimi włosami zajmuje się pani Iza z galerii fryzur Da Vinci w Poznaniu i mogę z całego serca ją polecić. Jeśli samemu się nie wie, jaką chce się fryzurę, pani Iza doradzi, ale jeśli ktoś ma już ułożona w głowie wizję to pani Iza zrobi wszystko, żeby ją zrealizować. Jestem zadowolona z jej usług i to bardzo!
POKAŻ KOMENTARZE (3)