POLECAMY

Długie sukienki - kto powinien je nosić?

Są modne i wygodne, ale niestety nie każdemu pasują...
Długie sukienki - kto powinien je nosić? fot. Free/ ImaxTree/ kolaż polki.pl

Są nie tylko bardzo modne, lecz także wygodne – zwłaszcza teraz, latem. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że dla niektórych typów sylwetki bywają bardziej zdradliwe niż obcisłe szorty.

Nie noś długich sukienek, jeśli...

  • Jesteś niska - długość maksi jeszcze "przybije" twoją sylwetkę do ziemii.
  • Cała twoja sylwetka (a nie tylko biodra i uda) jest bardzo krągła. Duża ilość materiału optycznie powiększy figurę.

Maksi sukienki będą dla ciebie idealne, jeśli...

  • Chcesz zamaskować krągłe uda i pośladki - tek krój wysmukli te okolice.
  • Jeśli masz figurę typu jabłko - sukienki odcięte pod biustem zamaskują brzuch. Musisz jednak zrezygnować z drapowań i bardzo lejących się materiałów, aby nie wyglądać jak ciężarna.

W długich sukienkach najkorzystniej wyglądają wysokie dziewczyny, ponieważ taki fason skraca i nieco przytłacza sylwetkę. Dlatego najlepiej nosić je z butami na wysokich obcasach. Dziewczyny, które mają kilka kilogramów za dużo, powinny wybierać fasony szyte ze skosu lub sukienki w pionowe wzory i pasy – zwłaszcza że są hitem tego sezonu.

Zwiewne, luźne sukienki, rozszerzane już od linii ramion świetnie zamaskują zbyt okrągły brzuszek. Dzięki nim możesz natomiast wyeksponować ramiona i biust.

Jeśli masz duży lub niezbyt jędrny biust, zrezygnuj z sukienek bez ramiączek. Takie fasony mają tendencje do spłaszczania biustu, co nigdy nie wygląda dobrze.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)