POLECAMY

Dlaczego włosy się łamią?

Łamanie się włosów w najgorszym przypadku może doprowadzić nawet do wyłysienia. Powodów tego problemu jest wiele, m.in. niedożywienie włosów, zła pielęgnacja, a nawet grzybica, która powoduje stany ropne w mieszku włosowym i w efekcie prowadzi do powstawania dużych blizn, na których nigdy nie urosną włosy.
Dlaczego włosy się łamią?

Zrób porządek na głowie!

Za oknem wiosna. Wraz z nią rozpoczyna się nowe życie. Wiosna sprawia, że robimy porządki w domu, ogrodzie, a nawet w życiu. Jest to też bardzo dobry czas na zrobienie porządków… na głowie. Po zimie nasze włosy potrzebują regeneracji i odżywienia. Zimowa aura powoduje, że nasze kosmyki stają się matowe, suche i łamliwe. Wiosna to odpowiedni moment, aby zrobić porządek z własną czupryną, zadbać o jej zdrowie i wygląd.

Zobacz też: Co stosować na wypadanie włosów?

Bunt na głowie

Łamliwość dotyka zazwyczaj włosy cienkie, ale nie tylko. Zimą mamy ograniczone możliwość, aby dostarczać naszym włosom odpowiednich witamin i mikroelementów. Oznacza to, że włosy są niedożywione, a łamliwość to ich „wołanie” o pomoc.

Kosmyki są niedożywione, a to sprawia, że są słabsze i… zaczynają się buntować. W tej sytuacji musimy jak najszybciej przystąpić do działania, aby im pomóc.

Zła pielęgnacja i jej skutki

Włosy są łamliwe także na skutek złej pielęgnacji. Stosownie nieodpowiednich szamponów bądź odżywek, a także nadmiar kosmetyków do stylizacji dają się we znaki naszym kosmykom. Włosy wyglądają wtedy jak przysłowiowe siano.

Grzybica – pogromca pięknych włosów

Inną przyczyną łamania się włosów może być grzybica. Włosy są osłabione i cienkie, a skóra wokół nich pokryta jest śladami chorobowymi. Na głowie pojawiają się łuski przypominające tłusty łupież. Wtedy najlepiej zgłosić się do lekarza.

Grzybicy nie należy lekceważyć, gdyż jest to poważana choroba. Nie leczona może doprowadzić do ogromnych problemów. Jej zaawansowane stadium może powodować stany ropne w mieszku włosowym, tym samym przyczyniając się do powstawania dużych blizn, na których nie urosną już nowe włosy.

Inne powody

Łamliwość włosów może być powiązana także z innymi chorobami, takimi jak nadczynność i niedoczynność tarczycy. Warto także zaznaczyć, że łamliwość włosów może doprowadzić do łysienia.

Zobacz też: Jak dbać o włosy domowymi sposobami?

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)