POLECAMY

Dlaczego mam coraz mniej włosów w okolicy czoła?

Witam. Mam problem z cofającą się linią włosów. Czy to możliwe, że powodem tego jest związywanie włosów do tyłu zbyt często? Proszę o odpowiedź. Majka z Lubartowa
Dlaczego mam coraz mniej włosów w okolicy czoła?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Podejrzewam, że Twoje upodobanie do fryzury w tzw. Koński ogon nie powinno mieć wpływu na skracającą się linię włosów. Myślę, że czuła byś na pewno gdyby Twoja fryzura powodowała wyrywanie włosów. Jednak nie jest to niewykluczone, bo jeżeli i czasami się zdarza, że zbyt mocno związane włosy wypadają. Zwróć proszę uwagę, czy nie znajdujesz na gumce, którą wiążesz włosy, albo na grzebieniu włosów wraz z kawałkami skóry.

Innym elementem na który poleciłbym zwrócić uwagę to ilość włosów krótszych w okolicach czoła. Czy nie wyglądają na słabe, połamane, czy ich ilość nie zwiększa się? Taka sytuacja może być powodem właśnie takiej stylizacji włosów. Należy zawsze pamiętać przy zaczesywaniu włosów do tyłu, upewnij się, że nie naprężasz nadmiernie włosów. Dodatkowo możesz zabezpieczyć włosy przed naprężaniem poprzez stosowanie odpowiedniego sprayu.

Jednak jeśli nie dostrzegasz ww. objawów pozostaje wizyta u lekarza, który zdiagnozuje powody przesuwania się Twojej linii włosów. Inna kwestia, że nie wiem czy jesteś kobietą czy mężczyzną :), więc może chodzi o tzw. męski wzorzec łysienia – gdzie podstawowym objawem jest właśnie cofanie się linii włosów. Mimo wszystko, jeszcze raz radzę udać się do lekarza, który diagnozując może wykluczyć lub potwierdzić dane schorzenie.

Pozdrawiam,
Agnieszka Obstawska

Zobacz także: Jak wygląda zabieg zagęszczania włosów?

Masz problem z włosami, skórą głowy albo kosmetykami do włosów? Zapytaj eksperta. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady fryzjera.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)