Czym się różnią kosmetyki fryzjerskie od drogeryjnych?

Farby, maski i odżywki do włosów używane przez fryzjerów są często zupełnie inne niż te, które możemy kupić w drogeriach. Dlaczego i czym się różnią?

fot. Fotolia

Dzień dobry!

Zastanawiam się, czym różnią się kosmetyki i farby do włosów, które możemy kupić w drogerii, od tych, których używają fryzjerzy? Czy te drugie są lepsze, a jeśli tak, to dlaczego w takim razie firmy kosmetyczne produkują i rozpowszechniają w sklepach te słabsze i gorsze szampony, maski czy odżywki? Dlaczego różnią się one cenowo?

Pozdrawiam,

Ciekawa.

Zobacz też: Włosy tłuste u nasady i suche na końcach – co robić?

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Kosmetyki oraz farby do włosów, które możemy zakupić w drogerii, różnią się od tych wykorzystywanych przez kosmetyczki i fryzjerów w profesjonalnych salonach. Po pierwsze linie kosmetyków profesjonalnych są bardziej skoncentrowane i zawierają więcej składników aktywnych niż produkty z drogeryjnych półek. Dlatego firmy kosmetyczne bardzo często wprowadzają na rynek linię kosmetyków profesjonalnych zawierających większe stężenie składników aktywnych oraz linię powszechnie dostępną do użytku domowego z mniejszymi stężeniami.

Linie drogeryjne wcale nie są gorszej jakości niż te profesjonalne. Jednak profesjonalne kosmetyki i farby powinny być stosowane pod okiem specjalistów: fryzjerów, kosmetologów oraz kosmetyczek ze względu na ich mocniejsze działanie.

Kolejną różnicą pomiędzy kosmetykami profesjonalnymi i drogeryjnymi jest ich cena. Często produkty profesjonalne są droższe, chociaż nie jest to regułą. Należy pamiętać, że ze względu na to, iż linie profesjonalne zawierają większe stężenie substancji aktywnych, są one jednocześnie bardziej skoncentrowane i bardziej wydajne, więc mimo że płacimy więcej za produkt profesjonalny, wystarcza nam on na dłuższy czas niż produkt do użytku domowego.

Podsumowując profesjonalne produkty do pielęgnacji zawierają skoncentrowane składniki pielęgnacyjne, a efekty ich stosowania są długotrwałe. Kupując je w salonie fryzjerskim pozwalamy sobie na luksus świadomego wyboru pod okiem indywidualnego doradcy. Natomiast efekt stosowania kosmetyków drogeryjnych jest chwilowy, najczęściej niewidoczny po kolejnym myciu w przypadku produktów do włosów. Tak więc każdy z nas musi zastanowić się na jakim efekcie nam zależy.

Zobacz też: Wybieramy najlepsze wcierki na porost włosów!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
Linie kosmetyków profesjonalnych są bardziej skoncentrowane i zawierają więcej składników aktywnych niż produkty z drogeryjnych półek. Ogólnie lepiej jeśli już warto wybrać się do profesjonalnego, żeby pomóc zniszczonym włosom, ja mam swój sprawdzony gdzie wykonują mi zabieg produktami Replex.