Czym jest pielęgnica do włosów?

Jak używać pielęgnicy do włosów i na czym polega jej działanie? Czy warto mieć ją w domu, a może lepiej korzystać z niej od czasu do czasu u fryzjera?

włosy

fot. Fotolia

Szanowna Pani,

Oglądałam niedawno program w telewizji, w którym mówiono o nowoczesnym urządzeniu fryzjerskim – pielęgnicy. Czy warto ją kupić i używać w domu? Jak często można to robić i ile kosztuje taki produkt?

Pozdrawiam,

T.B.

Zobacz też: Czy dopinki niszczą włosy?

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Pielęgnica do włosów jest niedużym nowoczesnym urządzeniem, które z wyglądu przypomina wszystkim dobrze znaną prostownicę, natomiast nie ma z nią nic wspólnego. Zastosowanie pielęgnicy przynosi zupełnie inne efekty. W prostownicy wykorzystywana jest wysoka temperatura w celu wyprostowania włosów.  Natomiast pielęgnica do włosów pielęgnuje włosy za sprawą działania ultradźwięków i promieniowania podczerwieni.

Pielęgnica regeneruje zniszczone tkanki włosów, stymuluje do cyrkulacji krwi w skórze głowy, przy samych cebulkach włosów. Sprawia to, że nasze włosy stają się odżywione i zdrowsze - nie tylko na zewnątrz, ale również uzupełniamy ubytki w samej strukturze włosa.

Za pomocą pielęgnicy do włosów i funkcji ultradźwięków składniki odżywcze, które nałożymy na włosy oraz pigment zostaną ekspresowo wchłonięte przez włos, następnie za sprawą promieni podczerwieni bezpośrednio zregenerują uszkodzona wcześniej tkankę włosa. Podczas stosowania podczerwieni na włosy tak zwane podczerwone ciepło wnika w głębokie partie struktury włosa. Należy jednak pamiętać, że podczerwone ciepło nie jest emitowane na powierzchnię włosa, a w efekcie włosy są zdrowe i gładkie.

Dla uzyskania zadowalającego efektu kuracja powinna trwać około 2 miesiące. Podczas tej kuracji proteiny zawarte we włosach zostaną uzupełnione, a elastyczność włosów zostanie wzmocniona. Czynniki odżywcze oraz pigmenty zawarte w mieszance koloryzującej zostaną efektywnie wchłonięte przez włosy bez konieczności podgrzewania oraz co najważniejsze bez szkody dla ich tkanek.

Koszt takiego urządzenia waha się od 300 do 400 zł.

Zobacz też: Kosmetyki do włosów suchych i zniszczonych

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)