POLECAMY

Czy wiesz jak wybrać prostownicę do włosów?

Chcesz szybko i bez problemu wyprostować włosy kup prostownicę. Nie można robić tego za często, bo zniszczysz sobie włosy. Kup sobie jakiś preparat do prostowania włosów i fryzura dłużej się utrzyma. Oto kilka rad przed kupnem prostownicy:

Dobrze przyjrzyj się mocy prostownicy. Im większa jej moc typ szybciej się nagrzeje i fryzura będzie szybciej gotowa.

Dla cieniutkich włosów lepiej wybrać urządzenie z regulacją temperatury. Włosy cieniutkie mogą tej wysokiej nie wytrzymać, szybciej będą się niszczyć.

Jeżeli twoje włosy są naturalnie mocno skręcone będziesz mogła sobie ustawić najwyższą temperaturę i uzyskasz dzięki temu pożądany efekt.

Prostownica ma płytki przez które podczas kształtowania fryzury będą przepływały włosy. Można wybrać takie: lustrzane, ceramiczne lub metalowe.

Wiadomo, że najtańsze prostownice mają metalowe płytki, ale nie radziłabym kupna takiej, bo bardzo niszczy włosy.

Dobre są prostownice z powłoką ceramiczną – nie niszczą tak bardzo włosów. Najlepsze są lustrzane, włosy łatwo przepływają przez płytki i dłużej utrzymują się efekt prostowania.

Fajne są prostownice z wyświetlaczem na którym dokładnie widać jaka jest ich temperatura. Można ją wtedy dokładnie ustawić.

Jeżeli masz krótkie włosy wybierz prostownicę z jak najwęższymi płytkami, do bardzo długich włosów wystarczą szersze płytki.

W zestawach do prostowania włosów możesz czasem kupić także wymienne płytki, które umożliwią karbowanie włosów czy pofalowanie.

Jeżeli masz cienkie włosy zakup model z jonizacją.

Mój model prostownicy ma lampkę, która pokazuje czy prostownica jest włączona czy wyłączona i taki właśnie guzik – włącz/wyłącz. Oprócz włożenia urządzenia do gniazdka, trzeba włączyć też ten przyciski, dopiero wtedy prostownica zacznie się nagrzewać.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)