POLECAMY

Czy wiesz jak utlenić włosy domowymi sposobami?

Jeśli z różnych względów nie masz możliwości skorzystania z profesjonalnego rozjaśnienia włosów u fryzjera, możesz samodzielnie za pomocą odpowiednio dobranego rozjaśniacza samodzielnie uzyskać piękny, platynowy blond. Podpowiadam jak to zrobić.
Czy wiesz jak utlenić włosy domowymi sposobami?

Paniom, które mają ciemne włosy, aby je rozjaśnić, radzę mimo wszystko udać się do salonu fryzjerskiego, bowiem uzyskanie w ich przypadku naturalnego blondu, będzie trudne. Jeśli jednak naturalne blondynki chcą rozjaśnić włosy tylko o parę tonów, mogą to zrobić same, w warunkach domowych. Unikajmy rozjaśniania włosów wodą utlenioną, która bardzo niszczy włosy i osłabia cebulki.

Użyjmy do tego  celu rozjaśniacza. Przestrzegajmy sposobu jego użycia, aby efekt był zadowalający. Pamiętajmy, że cienkie włosy wymagają delikatnych produktów i muszą być one pozostawione na włosach krócej niż  włosy grube, które będą utleniały się znacznie dłużej.

Zaleca się aplikację rozjaśniacza w pierwszej kolejności na środkową część włosów i końcówki, w następnej kolejności przy nasadzie, aby nie uzyskać sztucznego, zbyt jasnego efektu przy przedziałku. Można także najpierw nałożyć rozjaśniacz na całą długość włosów, a potem przy przedziałku. W przypadku nakładania rozjaśniacza na same odrosty róbmy to bardzo starannie i dokładnie tak, aby nie nałożyć go powtórnie na już rozjaśnione włosy.

Na uwagę zasługują produkty do rozjaśniania Platinium od L’Oreal proteinowy rozjaśniacz do włosów, Joanna oraz marka Elgon, która proponuje produkty zawierające specjalne olejki, chroniące włosy przed wysuszaniem i pomagające utrwalić efekt. Każdy produkt zawiera dokładną instrukcję stosowania .

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
kolor cudny.