POLECAMY

Czy wiesz jak sprawić, żeby włosy były piękne i zdrowe?

Pielęgnowanie włosów było modne od zawsze. Najnowsze kosmetyki nie zawsze mają super działanie – przypominam o kilku sposobach dbania o włosy, które przekazała mi moja babcia:
Czy wiesz jak sprawić, żeby włosy były piękne i zdrowe?

Wzmacnianie włosów: fajna nalewka z korzeni łopianu – około dwie łyżki zalewa się 6 łyżkami spirytusu. W szczelnie zamkniętym pojemniku przechowuje się mieszanine przez tydzień, następnie po odcedzeniu codziennie nacierać skórę głowy.

Z liści pokrzywy, kłącza tataraku, skrzypu oraz łopiany (każdego po trzy łyżki) – zalewamy zioła litrem wody, gotujemy ok. 15 minut, po odcedzeniu myje się tym wywarem głowę. Na wzmocnienie można też nacierać skórę głowy sokiem z czarnej rzodkwi lub nalewką pokrzywową – czynność trzeba jednak powtarzać przez parę tygodni.

Inna nalewka z pokrzyw: 5 łyżek liści pokrzywy zalewamy 2 szklankami spirytusu, odstawiamy na 2 tygodnie, przecedzić, używać pół szklanki na litr wody do mycia głowy.

Wspomnę też o malowaniu włosów – świetne są farby ziołowe, najpopularniejsza, i chyba znana przez wszystkich jest henna. Farba taka daje naprawdę dobre efekty, a nie działa jednocześnie niszcząco na włosy, wręcz przeciwnie.

Do płukania polecam wodę z dodatkiem soku z cytryny. Opóźnia to przetłuszczanie włosów i dobrze działa na skórę głowy. Oczywiście ważne jest też, żeby woda do płukania nie była ani za zimna, ani za ciepła – wybierajmy letnią, wtedy włosy dłużej utrzymają swoją świeżość i nie będą narażone na zniszczenia.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
Wiem jak to sprawić. Ja używam do tego produktów Biokapu (szamponu i odżywki) i moje włosy zawsze wyglądają zdrowo, są puszyste i lśniące.