POLECAMY

Czy wiesz jak samodzielnie wybrać farbę do włosów?

Wiele kobiet niezadowolonych ze swojego naturalnego koloru włosów, może samodzielnie, bez trudu go zmienić. Obecnie dostępne na rynku farby nie niszczą włosów, a wręcz przeciwnie - zapewniają wspaniały kolor i połysk.
Czy wiesz jak samodzielnie wybrać farbę do włosów?

Jak jednak z ogromnej palety kolorów wybrać ten właściwy, który będzie ładnie harmonizował z naszym typem urody? Wybór farby jest niezwykle istotny, gdyż w 80% przypadków decyduje o naszym zadowoleniu z nowego odcienia włosów.

Dokładnie zapoznaj się z ulotką  informacyjną od producenta. Jeśli na stoisku nie ma wyłożonych katalogów ze wzornikami, pasującymi do twojego koloru wyjściowego, to poszukaj innej farby. Nie ryzykuj.

Wybrany odcień farby do włosów, powinien pasować do Twojej karnacji. Jeśli więc reprezentujesz chłodny typ urody ,czyli jesteś blondynką lub szatynką o jasnej skórze, sięgnij po ciemniejszą farbę. Jeśli natomiast jesteś typem ciepłym ,czyli  Twoje włosy są w kolorze ciepłego brązu lub czekolady, a cera jest oliwkowa, to decyduj się na kolory w ciepłej tonacji .

W przypadku gdy, nie znalazłaś farby odpowiedniej dla siebie, możesz zdecydować się na zmieszanie dwóch lub trzech różnych, pamiętając jednak o tym, aby były w  podobnej tonacji i tej samej marki.

Samodzielnie możesz zmienić kolor włosów tylko o dwa lub trzy tony od wyjściowego.Jeśli jednaj chcesz całkowitej zmiany lepiej udaj się do fryzjera, gdyż salony fryzjerskie dysponują specjalistycznymi kosmetykami, które umożliwią odbarwienie  i wprowadzenie nowego pigmentu do włosa.

Istotna rada, którą powinny wziąć pod uwagę osoby z jasną oprawą oczu. Jeśli chcą stać się brunetkami, powinny pamiętać o przyciemnieniu brwi i rzęs. W przypadku cery z niedoskonałościami ciemny kolor włosów może niestety uwydatnić mankamenty skóry.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)