POLECAMY

Czy wiesz jak przeprowadzić dekoloryzację włosów?

Dekoloryzacja jest bardzo często polecana osobom, które chciałyby rozjaśnić włosy lub wrócić jak najszybciej do ich naturalnego odcienia. Jest to dość trudny zabieg, który najlepiej wykonywać u fryzjera. Można go jednak przeprowadzić również w domowych warunkach, wystarczy trzymać się kilku ważnych wskazówek podanych niżej.
Czy wiesz jak przeprowadzić dekoloryzację włosów?

Po pierwsze musimy kupić odpowiedni dekoloryzator. Najlepiej udać się do fryzjera i zapytać, który byłby dobry dla naszych włosów. Może to być na przykład dekoloryzator, który nie zawiera amoniaku czy wody utlenionej.

Produkt ten nakłada się najczęściej na suche włosy (należy jednak zapoznać się z uwagami producenta dołączonymi do preparatu). Odbarwianie powinno trwać około 30 minut. Jeśli nasze włosy są cienkie i słabe lepiej skrócić ten czas. Odwrotnie jest w przypadku włosów ciemnych i sztywnych, które będą bardziej odporne na tego typu zabiegi.

Kiedy nałożymy preparat na głowę, należy cały czas podglądać włosy i sprawdzać kolor. Po upływie około pół godziny powinniśmy zmyć dekoloryzator wodą z szamponem. Gdy zamierzamy po dekoloryzacji nałożyć farbę, najlepiej wybierzmy te o ton jaśniejszą do koloru, jaki jest zamierzony.

Dekoloryzacja jest zabiegiem dość niszczącym i obciążającym włosy. Dlatego przez następne parę tygodni należy szczególnie o nie dbać, nawilżając je maskami i odżywkami. Dobrym sposobem jest również podcięcie końcówek, które przy tego typu operacjach najszybciej ulegają zniszczeniu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)