POLECAMY

Czy wiesz jak prostować włosy, nie niszcząc ich?

Gładkie włosy zawsze wyglądają naturalnie i elegancko, ale nie każdy otrzymał je od natury. Najlepszym wyjściem jest skorzystanie z prostownicy, ale jak jej używać, żeby nie zniszczyć włosów?

Nigdy nie prostuj włosów prostownicą, która ma pęknięte płytki lub jest brudna. Najlepsze są prostownice ceramiczne i teflonowe. Te drugie  produkuje tylko firma Remington.

Nałóż na suche włosy kosmetyk termoochronny, który pomoże uzyskać zdrowy wygląd włosów.

Podziel włosy na sekcje.

W zależności od stopnia pokręcenia twoich włosów, zwiększ lub zmniejsz nagrzanie płytek. Im bardzie skręcone włosy,  tym wyższa powinna być temperatura.

Gdy prostownica się nagrzeje, prostuj pojedyncze pasma włosów, rozczesując je uprzednio grzebieniem. Powtarzaj tę czynność na całej głowie.

Na koniec możesz nałożyć jedwab do włosów, najlepiej tylko na końcówki, aby wyglądały zdrowo i nie odstawały.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
kiedy sama prostuje włosy nigdy nie ma takiego efektu jak od fryzjera :( jeszcze przód sobie potrafię zrobić ładnie niestety gorzej z tyłem. Zastanawiam się czy nie wyprostować sobie włosów keratyną. Czytałam na stronie salonu fryzjerskiego berendowicz&kublin, że jedną z bezpieczniejszych metod jest Global Keratin, ponoć dodatkowo użyta keratyna odżywia włosy.