POLECAMY

Czy wiesz jak poradzić sobie z wypadającymi włosami?

Jeśli twoje włosy wypadają garściami a odżywki nic nie dają, skorzystaj z poniższych rad. Naprawdę dają efekty!
Czy wiesz jak poradzić sobie z wypadającymi włosami?

Jeśli problem z wypadaniem włosów jest długotrwały, udaj się na badanie do dermatologa i poproś o zbadanie krwi, poziomu żelaza i hormonów. Warto także wykonać analizę włosa, czyli i trychogram. To badanie pod mikroskopem włosów wyrwanych z głowy pokazuje, jaki jest skład włosów w różnych fazach ich życia.

Osobiście bardzo polecam mezoterapię. Jest to dość kosztowny zabieg (ok. 250 zł za zabieg), ale przynosi rewelacyjny efekt. Polega ona na "ostrzyknięciu" skóry głowy koktajlem złożonym z substancji silnie odżywiających, m.in. cynk, krzem, minoxidil. W okolice mieszka włosowego trafia wtedy to, czego każdy włos potrzebuje. Niestety jest to dość bolesny zabieg, ale po 2–3 zabiegach widać pierwsze rezultaty: każdy włos staje się grubszy, sztywniejszy i lepiej przytwierdzony do skóry głowy.

Radzę także wykonać badania krwi na poziom żelaza. Wszelkie niedobory uzupełnij suplementami diety. Drugi ważny pierwiastek dla włosów to cynk. Problem jednak w tym, że cynk i żelazo konkurują ze sobą we wchłanianiu z przewodu pokarmowego, dlatego uzupełniając jeden, zmniejszamy wchłanianie drugiego. Kuracja więc może nie dać efektu. Dlatego przed sięgnięciem po cynk warto sprawdzić, czy nie mamy niedoboru żelaza. Pierwsze efekty kuracji pojawią się nie wcześniej niż po 6–8 tygodniach.

W preparatach do wcierania w skórę głowy poszukaj w składzie minoxidilu - pobudza włosy do wzrostu i wzmacnia je.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Osobiście bardzo chwalę sobie mezoterapię. To prawda, zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, ale za to efekty świetne. W Karboklinice wykonałam zabiegi z osoczem, które mogę naprawdę polecić. Zabiegi powstrzymały dalsze wypadanie, a już myślałam, że wykonałam wszystko co było tylko możliwe by je uratować.