POLECAMY

Czy wiesz jak pielęgnować włosy?

Dzięki właściwej pielęgnacji Twoje włosy zawsze będą mocne i zdrowe. Poniżej znajdziesz kilka rad, jak utrzymać włosy w dobrej kondycji niezależnie od pory roku.
Czy wiesz jak pielęgnować włosy? fot. Czy.wieszjak.pl

Używaj delikatnych szamponów do codziennego mycia. Unikaj tych z odżywką 2 w 1 lub silnie oczyszczających.

Myj włosy codziennie - zwłaszcza gdy używasz kilku środków do ich stylizacji. Niektóre kosmetyki zawierają oblepiające włosy silikony, które przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń.

Raz na 2 miesiące zainwestuj w kurację oczyszczającą - jest ona przeprowadzana przez fryzjera, polega na złuszczeniu martwego naskórka skóry głowy i lekkim peelingu odstających łusek włosa.

Systematycznie nawilżaj włosy - zdrowy włos powinien mieć 10% wody. Aby utrzymać ten stan, przynajmniej raz w tygodniu zafunduj sobie nawilżającą maseczkę.

Nie szarp włosów przy czesaniu - ich mechaniczne urazy są bardzo widoczne. Jeśli nie możesz rozczesać włosów nałóż na nie dodatkową porcję odżywki i użyj grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami.

Susz włosy zgodnie z ich kierunkiem wzrostu - kieruj strumień powietrza w dół od czubka głowy ku końcówkom włosów - takie suszenie to dodatkowy sposób mechanicznego przymknięcia i przygładzenia odstających łusek włosa.

Susz włosy chłodnym powietrzem - jeśli są bardzo mokre, możesz zacząć od ciepłego strumienia, a na koniec wygładzić chłodnym - działa on obkurczająco, podobnie jak zimny prysznic (prysznic na naczynka, powietrze na łuski włosa).

Używaj szczotki z naturalnego włosia - z reguły ma ona gęsto osadzone włoski - dzięki temu podczas czesania mechanicznie domykasz łuski polerując włos.

Nie przesadzaj z pielęgnacją - nadmiar kosmetyków obkleja włos, co nie wygląda naturalnie i estetycznie - dlatego zwróć uwagę na częstotliwość kuracji i ilości kosmetyków, których używasz, aplikując je według wskazówek producenta.

Stosuj produkty odpowiednie dla Twojego rodzaju włosów lub przeznaczone do walki z problemami, z jakimi się one borykają - w ten sposób dostarczysz Twoim włosom dokładnie takich składników odżywczych, jakich potrzebują.

Uważaj przy koloryzacji - ingeruje ona w strukturę włosa, choć wizualnie jest dla niego korzystna. Na włosach naturalnych widzimy mieszankę odcieni, gdyż pigment jest w nich rozłożony nierównomiernie. Włos farbowany pokryty jest kolorem z większą ilością melaniny, więc odbija światło z jeszcze większą siłą. Dlatego włosy farbowane (zwłaszcza na ciemne kolory) zawsze mają większy połysk niż naturalne.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)