POLECAMY

Czy wiesz jak dobrze wyprostować włosy?

Która z nas nie marzyła nigdy o idealnie gładkich, lejących się, wyprostowanych włosach jak tuż po wyjściu z salonu fryzjerskiego? Jeśli niesforne, kręcące lub puszące się kosmyki są twoim największym problemem, podpowiadam jak dobrze wyprostować włosy, aby uzyskać nieskazitelny efekt.
Czy wiesz jak dobrze wyprostować włosy?

Idealnie wyprostowane włosy zależą od wyboru odpowiedniej prostownicy. Zrezygnujcie z kupowania tanich prostownic,  ponieważ mogą one  bardzo niszczyć włosy. Najlepiej wybrać prosownice z ceramicznymi płytkami, które nie przypalają włosów. Nowością na rynku jest  prostownica z ceramiczno-kreatynowmi płytkami, które podczas prostowania uwalniają kreatynę.

Przed przystąpieniem do prostowania włosów należy dokładnie je umyć szamponem do włosów suchych lub wzmacniającym. Po umyciu zaleca się  nałożenie na włosy maseczki lub odżywki, którą pozostawiamy nieco dłużej ,aby wzmocnić jej działanie. Na koniec włosy płucze się dokładnie letnią wodą ( jeśli maseczka lub odżywka wymaga spłukania). Następnie włosy rozczesujemy.

Nigdy nie prostuj  włosów mokrych, nie używa też prostownicy do ich wysuszenia. Takie metody bardzo je niszczą i osłabiają. Możesz też przed prostowaniem wetrzeć delikatnie w końcówki włosów jedwab.

Kiedy włosy są już wysuszone, rozdziela się je na pasma. Górne  związuje się gumką na czubku głowy ,a dolne prostuje. Należy jednorazowo dobierać pasma szerokości około 4-5 cm. Nie ciągniemy po pasmach prostownicy, lecz delikatnie ją  przykładamy i dociskamy. Czynność tę powtarza się na każdym paśmie, na całej jego długości. Po wyprostowaniu dolnej partii włosów można je związać i przystąpić do prostowanie włosów z czubka głowy.

Po zakończeniu prostowania zrezygnujmy ze spryskiwania włosów, ponieważ  pod wpływem mokrych substancji zaczną się ponownie skręcać i odwijać. Można je jedynie lekko spryskać lakierem utrwalającym. Proste włosy najlepiej prezentują się  rozpuszczone,chociaż fryzjerzy układają z nich również inne fryzury.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)