POLECAMY

Czy warto stosować maski i odżywki do włosów?

Istnieje wiele różnic pomiędzy maskami i odżywkami przyrządzanymi samodzielnie w domu a tymi, które można kupić w sklepach. Czy warto ich używać? Czy poprawiają wygląd i kondycję włosów? Jak je nakładać?
Czy warto stosować maski i odżywki do włosów?

Maski sporządzane domowym sposobem

Oczywiście, maski domowej roboty można używać przed każdym myciem włosów. Nakłada się je na skórę głowy i na włosy. Trzeba tak dobierać składniki, by pomagać swoim włosom – na przykład dla włosów przetłuszczających się niewskazane jest ciągle stosowanie olejku rycynowego, który sam w sobie jest bardzo tłusty i ciężko zmywa się z włosów. W takiej sytuacji można użyć odrobiny oleju kokosowego, czy też z żurawiny wielkoowocowej.

Zobacz też: Czym się różni maska do włosów od odżywki?

Używać czy nie?

Niektóre gotowe maski do włosów swoim składem bardziej przypominają odżywki, bo zawierają białka będące budulcem włosa – keratynę, ceramidy, proteiny. Jeśli w składzie maski lub odżywki znajdują się któryś ze składników, to należy używać takich kosmetyków w sposób ograniczony, bo zbyt częste jego stosowanie zbytnio obciąży włosy. Trzeba pamiętać, ze cząsteczki budulca przy rozsądnym stosowaniu wbudowuje się w ubytki we włosie, jednak jeśli takich ubytków nie ma dość często dochodzi do „oblepiania włosa”, który wyglądać zaczyna jak przetłuszczony i zaniedbany.

Zobacz też: Jak pielęgnować włosy po farbowaniu?

Jak nakładać?

Tradycyjne odżywki stosowne są po umyciu włosów i najczęściej nakłada się je na włosy, a nie na skórę głowy. Odżywki maja różne zadania „specjalne” – wiele z nich ułatwia rozczesywanie włosów, niektóre powiększają ich objętość, wygładzają. Przeznaczone są do różnych rodzajów włosów i do włosów z rozmaitymi problemami.

Większość z nich ma dokładnie określony sposób używania – często te odżywki, które bardzo skutecznie działają i wydają się idealne do włosów, okazują się zbiorem samych chemikaliów, które co prawda poprawiają wygląd włosów na dobę lub dwie, ale nie czynią niczego dobrego dla zdrowia i kondycji włosa.

Należy bardzo dokładnie czytać skład używanych odżywek i masek.

Obecnie na rynku pojawiło się wiele podobnie działających kosmetyków o różnych nazwach: serum, masło do włosów, ampułki.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
No lanie wody :I