POLECAMY

Czy terapia LED pomaga w walce z wypadaniem włosów?

Uważa się, że terapia LED wzmacnia i poprawia kondycję włosa oraz hamuje proces łysienia. Na czym polega jej działanie?

LED

fot. Fotolia

Dlaczego włosy wypadają?

Jest wiele przyczyn utraty włosów, a wśród nich:

  • zła dieta – właściwy sposób odżywiania powinien uwzględniać produkty bogate w: witaminę A, B czy kwas foliowy, krzem, siarkę oraz żelazo; szczególnie poleca się: jaja, owoce, warzywa, drób, ryby czy czerwone mięso;
  • choroby skóry głowy – np. łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry głowy;
  • zaburzenia hormonalne;
  • choroby autoimmunologiczne – np. toczeń rumieniowaty;
  • stres – przyczynia się do znacznego osłabienia organizmu i może powodować nadmierne wypadanie włosów; przy dużym narażeniu na nerwowe sytuacje warto sięgnąć po suplementy wzmacniające organizm;
  • choroby tarczycy – to częsty powód wypadania włosów, dlatego warto oznaczyć hormony tarczycy w celu wykluczenia schorzenia;
  • włosy wiązane w kucyk – mogą również przyczyniać się do powstawania przerzedzeń;
  • niektóre leki – np. antydepresyjne, obniżające ciśnienie tętnicze;

Z uwagi na szereg czynników, które mogą powodować utratę włosów, najważniejszym krokiem jest diagnostyka. W pierwszym etapie rozmowa z pacjentem, następnie trichoskopia, polegająca na ocenie skóry owłosionej głowy w powiększeniu dermoskopem lub wideodermoskopem, oraz badania laboratoryjne. To pozwoli ustalić przyczynę nadmiernego wypadania włosów oraz wybrać najlepszą metodę terapii – mówi dr Marta Kurzeja, dermatolog z kliniki ESTELL.

Zobacz też: Wszystko o włosach

Terapia LED – na czym polega?

Leczenie światłem jest naturalną i nieinwazyjną metodą, wykorzystywaną od tysięcy lat. Już w starożytnym Egipcie oraz Grecji stosowano promienie słoneczne w leczeniu różnych schorzeń, w tym także chorób skóry. Natomiast Rzymianie wprowadzili światłoterapię na stałe do medycyny.

Terapia LED pobudza mikrokrążenie skóry głowy, przyśpiesza metabolizm komórek oraz syntezę białek. Metodę tę należy jednak traktować jako terapię wspomagającą właściwe leczenie określonego schorzenia, które jest prawdziwą przyczyną utraty włosów.

– Terapia światłem jest w pełni bezpieczną metodą. Efektem zabiegu jest zatrzymanie utraty włosów oraz ogólna poprawa stanu skóry głowy. I w tym wypadku jednak istnieją pewne przeciwwskazania, dlatego przed zabiegiem należy skonsultować się ze specjalistą – wyjaśnia dr Marta Kurzeja z kliniki ESTELL.

Zobacz też: Wcierki na skórę głowy

Źródło: materiały prasowe ESTELL/mn

Tagi: włosy, uroda
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Nie ma co kombinować z domowymi sposobami, lepiej spróbować czegoś pewnego. Biokap Anticaduta u mnie zdziałał cuda i teraz polecam go wszystkim z problemem łysienia :)