Czy szampon na porost włosów przyniesie nam oczekiwany efekt?

Nie łudź się, że sam szampon wystarczy. Tylko kompleksowe działanie wzmocni włosy i pobudzi cebulki do pracy.
Aleksandra Jaworska / 10.11.2018 05:50

Szampon na porost włosów to jedynie podstawa pielęgnacji osłabionych włosów. Trudno liczyć na spektakularny efekt, skoro nakładamy go na włosy i skórę i głowy i po chwili spłukujemy. Jedynie kompleksowe działanie może przyspieszyć wzrost włosów.

Sprawdź, jak szybko rosną włosy

Szampon na porost włosów i co dalej?

Oprócz szamponu warto stosować wszelkie wcierki. Naukowcy odkryli, że dostarczając cebulkom odpowiednich składników (np. wyciągi roślinne, kofeina, witaminy) można pobudzić je do pracy. Ponadto należy wesprzeć włosy zdrową dietą. Na ich osłabienie  może wpływać np. niedobór protein (mięso, fasola),  żelaza (natka pietruszki, wątróbka), cynku (pestki dyni) i nienasyconych kwasów tłuszczowych (oleje roślinne).

Zabiegi na porost włosów:

Jest kilka rozwiązań, które mogą dać zauważalny efekt zwiększenia ilości i zmniejszenia wypadania włosów-  mówi dr Monika Mazur z Body Care Clinic w Katowicach. Oto zabiegi:

1. Peptydowa terapia włosów

 • Opatentowana formuła, która łączy w sobie działanie peptydów oraz kwasu hialuronowego, to niezwykły postęp w walce z wypadaniem włosów. Dodatkowo dzięki zastosowaniu specjalnej technologii substancje aktywne uwalniają się  dłużej, co sprzyja działaniu terapii. Dlaczego warto się zainteresować tą metodą?
 • Peptydy biomimetyczne znalazły zastosowanie w medycynie estetycznej  dzięki swym niesamowitym zdolnościom do poprawy mechanizmów naprawczych zachodzących w komórkach skóry. Obecnie stosuje się je też do walki z przedwczesną utratą włosów. Do tej peptydowej terapii wykorzystujemy preparat Dr. Cyj Hair Filler posiadający takie składniki aktywne jak: kwas hialuronowy, który przyspiesza wzrost włosów, działa na nie odżywczo oraz regenerująco, oraz różne rodzaje peptydów biomimetycznych.
 • Efekt: gęstsze i pogrubione włosy, lepsze ukrwienie skóry głowy, pobudzenie krążenia oraz szybszy odrost włosów.
 • Terapia składa się z 4 sesji, które wykonujemy co 2 tygodnie,  cena każdej to ok. 700 zł - mówi dr Mazur.

2. Osocze bogatopłytkowe

 • Dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o rewitalizację skóry głowy oraz zapobieganie nadmiernemu wypadaniu włosów.
 • W pierwszej kolejności
 • i musimy pozyskać od pacjenta osocze bogatopłytkowe do zabiegu poprzez pobranie niewielkiej ilości krwi.
 • Kolejnym krokiem jest odwirowanie krwi, by oddzielić osocze od czerwonych krwinek.
 • Ostatnim etapem jest już sama aplikacja w okolicach skóry głowy za pomocą cienkich igieł.
 • Czynniki wzrostu, które posiadamy w płytkach krwi i podajemy podczas aplikacji zmuszają organizm do regeneracji i odbudowy, co doskonale wpływa na kondycję skóry głowy oraz samych włosów – wyjaśnia ekspert Body Care Clinic.
 • Zaleca się zastrzyki w serii od 5 do 10 zabiegów, przy czym cena jednego to 500 zł. W przerwach pomiędzy wizytami warto stosować profesjonalne serum na włosy, które doskonale uzupełnia terapię.

3. Mezoterapia

 • W jaki sposób najszybciej i najskuteczniej dostarczyć do skóry głowy  witaminy, składniki odżywcze i mikroelementy? Do wyboru mamy dwa sposoby: mezoterapię igłową, podczas której substancja aktywna wstrzykiwana jest podskórnie oraz mikroigłową.
 • W przypadku drugiej metody do wprowadzenia aktywnych składników wykorzystywane są mikronakłucia wykonywane w problematycznych miejscach. Zarówno za pomocą mezoterapii mikroigłowej, jak i igłowej wprowadzamy do skóry głowy specjalne „koktajle” substancji aktywnych, w zależności od potrzeb pacjenta. Powinny one zawierać witaminy szczególnie te z grupy B, aminokwasy oraz minerały, które rewitalizują cebulki włosowe i regenerują komórki włosa. Należy też wymienić: dekspantenol, który wpływa na wzrost włosów, minoksydyl pobudzający krążenie krwi, czy krzemionkę organiczną chroniącą przed nadmierną utratą włosów. W przypadku mezoterapii igłowej preparat dostaje się do skóry właściwej z pomocą cienkiej igły, która wbijamy w odstępach 1-1,5-centymetrowych. W mezoterapii mikroigłowej używamy głowicy wyposażonej w kilkadziesiąt mikroigiełek pobudzających i stymulujących naskórek.
 • Jeden zabieg mezoterapii igłowej to koszt 400 zł natomiast mikroigłowej 500 zł. Obydwa zabiegi najlepiej wykonać w serii, od 5 do 10 aplikacji.

Inne ciekawe tematy o pielęgnacji włosów:4 odżywki z aloesem, które wzmocnią włosy
4 suplementy diety, które powstrzymają wypadanie włosów po ciąży