POLECAMY

Czy można zatrzymać proces siwienia włosów?

Nie ma obecnie ani kosmetyku, ani lekarstwa, które zatrzymałby proces siwienia włosów. Jednak są preparaty, które pomagają opóźnić nieco ten proces oraz takie, które sprawiają, że włosy odzyskują niemal swój naturalny kolor.
Czy można zatrzymać proces siwienia włosów?

Olejki i mydła

Na rynku dostępne są olejki, których składniki sprawiają, że włosy są dobrze odżywione, a proces siwienia włosów zostaje spowolniony. Mają one w swoim składzie m.in. hennę, olejki słonecznikowy i migdałowy, a także wyciągi z ziół indyjskich. Nakłada się je na kilkanaście minut przed myciem głowy.

Podobne działanie ma mydło, stworzone według receptury Ibn Nafis – syryjskiego lekarza i myśliciela. Twórcy tego arabskiego specyfiku twierdzą, że na opóźnienie siwizny wpływają tu przede wszystkim: oliwa z oliwek z oud, ambra, piżma i drzewa sandałowego.

Zobacz też: Dlaczego włosy siwieją?

A może szampon?

Obecnie nie ma na rynku żadnego szamponu, który naprawdę opóźnia siwienie włosów. Są preparaty, które działają wewnątrz włosa na znajdujący się tam tlen i poprzez utlenienie prekursora sprawiają, że pojawia się we włosach pigment bardzo zbliżony (a niektórzy twierdzą, że wręcz identyczny) do naturalnego.

Jednak taki preparat nie jest możliwy do zastosowania przez wszystkie siwiejące osoby, ponieważ nie działa on na włosy czarne, rude i bardzo jasny blond.

Wypróbuj napar z szałwii

Na pewno na włosy od średniego blondu do ciemnego brązu działa napar z szałwii, który powoduje, że włosy siwe stają się zbliżone do naturalnego koloru. Należy 5 łyżek suszonej szałwii wrzucić do 2 szklanek gotującej się wody i odstawić pod przykryciem na około 8 godzin. Następnie po umyciu głowy polej włosy uzyskanym naparem. Stosuj po każdym myciu, aż do zniknięcia siwizny. Potem, żeby efekt pojawił się również na odrostach, płucz włosy szałwią raz w miesiącu.

Osoby o ciemniejszych włosach mogą dodać do szałwii napar z kory dębu, który nada włosom bardzo ładny, głęboki, lekko kasztanowy odcień (po dłuższym stosowaniu). Jednak znajdujące się na rynku szampony i odżywki z wyciągiem z szałwii nie mają działania zatrzymującego proces siwienia.

Zobacz też: Jak przygotować napar z ziół?

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/3 tygodnie temu
Ja słyszałam wiele pozytywnych opini o suplemencie gray protect, podobno pobudza wydzielanie melatoniny przez organizm tylko ile w tym prawdy? Czy ktoś miał już okazje go testować? :)
/rok temu
Golibroda a nie barber nieuki.
/3 lata temu
zatrzymać siwienie trudno, moim zdaniem zadanie prawie niewykonalne o innych opcjach polecam przeczytać tutaj http://preparatynalysienie.pl/czy-mozna-powstrzymac-siwienie-dlaczego-siwiejemy-co-zrobic-byc-siwym/
POKAŻ KOMENTARZE (1)