POLECAMY

Czy można uzyskać piękny blond?

Czy istnieją domowe sposoby na uzyskanie pięknego blond? Czy na każdym odcieniu włosów wyjdzie to, co widzimy na opakowaniu? Co zrobić, aby nasze włosy nie były żółte?
Czy można uzyskać piękny blond?

Dekoloryzacja

Uzyskanie pięknego koloru blond przy ciemnej barwie włosów wyjściowych okupione jest długim okresem oczekiwania. Stopniowe odbarwianie wydłuża znacznie czas ostatecznego efektu.

Kobiety mające kolor ciemny blond uzyskują odcień pięknego jasnego koloru zaledwie jednym zabiegiem rozjaśniającym. Warto mieć jednak świadomość, że proces rozjaśniania to utrata naturalności, która obecnie jest niezwykle modna.

Zob. także: Wiecznie modny blond - galeria

Rozjaśnianie

Jeśli już decydujesz się na rozjaśnienie włosów, postaraj się zrobić to w sposób profesjonalny. W domu jedynie możesz rozjaśnić włosy o 2-3 tony. Mocniejszy odcień wymaga wcześniejszej dekoloryzacji, a to możesz już zrobić tylko u profesjonalisty, ponieważ jest to bardzo skomplikowany i ingerujący w strukturę włosa zabieg. Bycie blondynką nie jest tanie. Blondy szybko tracą połysk, dlatego trzeba często powtarzać kolor, pamiętać o odrostach i stosować regenerację dobrej jakości.

Istnieje wiele odmian blondu 

Na pierwszy rzut oka, wiele osób nie zauważa istotnych różnic w odcieniach blond. Nie dotyczy to natomiast kobiet, które mocno identyfikują się z kolorem swoich włosów i „żyją” tym odcieniem.

Jeśli już zdecydowałaś się na jakiś odcień blondu, nie pozostaje Ci nic innego jak udać się do profesjonalisty. Piękny kolor jest efektem nie tylko koloryzacji, ale również zintegrowanego i kompleksowego cyklu zabiegów, dzięki którym włosy pozostają na długo zdrowe i promieniście piękne.

Składa się na niego 5 kroków:

  1. Konsultacja kolorystyczna.
  2. Przygotowania do koloryzacji włosów.
  3. Usługa koloryzacji.
  4. Usługi uszlachetniające po koloryzacji w salonie fryzjerskim
  5. Pielęgnacja koloru w domu.

Zob. także: Nieudana koloryzacja włosów – co zrobić

Aby nowy blond na długo pozostał piękny i promienisty powinnaś używać profesjonalnych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów rozjaśnianych.

Czego nie robić?

Nie nakładać farb w odcieniu blond. Jedynie zniszczy ona strukturę włosa, a efekt nie będzie taki jak założyłaś. Wyjdą żółte, bądź rude. Pod żadnym pozorem nie rozjaśniaj ich wodą utlenioną. Możesz przez swoją nieostrożność spalić włosy.

Rozjaśnianie włosów to najbardziej inwazyjny sposób na zmianę koloru.

Jego zaletą jest wygląd seksownej blondynki, który od zawsze był Twoim marzeniem. Niestety, zbyt silne działanie odbarwiające powoduje silne wysuszenie włosów i ich łamliwość. Dlatego warto zastanowić się dwa razy zanim podejmiesz decyzję o chęci zmiany koloru na piękny blond.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości pani Moniki z salonu fryzjerskiego przy ulicy Melomanów.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)