POLECAMY

Czy można odmłodzić włosy

Boisz się przedwczesnej siwizny? Cierpisz na nadmierne wypadanie włosów? Zainwestuj w suplementy diety, które jako kuracja profilaktyczna zaprocentują w przyszłości.
Czy można odmłodzić włosy

Zdrowe, lśniące włosy to wizytówka naszego stylu życia i ukoronowanie naszej kompleksowej dbałości o organizm.

Czynniki osłabiające włosy

Zanieczyszczone powietrze, na które jesteśmy narażeni, a także częste farbowanie, suszenie gorącym strumieniem i prostowanie ma niekorzystny wpływ na nasze włosy. Pod wpływem nieodpowiednich zabiegów stają się one suche, łamliwe i zniszczone. Zła pielęgnacja i czynniki zewnętrzne powodują, że tracimy ich coraz więcej. Szampony i odżywki działają tylko od zewnątrz i nie wzmacniają struktury włosa. Warto spróbować kuracji witaminami i składnikami mineralnymi. Dzięki nim kondycja naszych włosów powinna poprawić się już w kilka tygodni.

Zobacz także: Jak przygotować włosy do lata

W czym pomogą suplementy

Zawarte w tego typu preparatach witamina PP i cholina pobudzają krążenie i ukrwienie skóry głowy zapobiegając tym samym wypadaniu włosów. Proteiny sojowe i drożdże odżywiają cebulki i nadają włosom połysk. Preparaty przeznaczone do wzmocnienia włosów pomagają również w odbudowie struktury włosa i spowalniają proces siwienia. Ponadto regulują aktywność gruczołów łojowych, przez co ograniczają nadmierne przetłuszczanie się włosów.

Zobacz także: Pielęgnacja włosów suchych i zniszczonych

Stosując suplementację regularnie, pierwsze siwe włosy na naszej głowie pojawią się znacznie później, przez co dłużej zachowamy młody i zdrowy wygląd.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)