Czy keratynowe prostowanie włosów można wykonać w domu?

Czym jest zabieg keratynowego prostowania włosów i czym możemy wykonać go samodzielnie w domu? Co będzie nam do tego potrzebne?

włosy

fot. Fotolia

Witam!

Mam pytanie dotyczące keratynowego prostowania włosów. Jak zrobić je w domu i czy warto? Gdzie kupić potrzebne składniki i ile one kosztują?

Pozdrawiam,

Ela89.

Zobacz też: Swędzące strupki na głowie – co robić?

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Keratynowe prostowanie włosów jest przeznaczone wszystkim tym osobom, którym zależy na intensywnej odbudowie struktury włosów, ich wygładzeniu i odżywieniu. Zabieg ten polega na uzupełnieniu braków keratynowych w strukturze włosów.

Keratynowe prostowanie jest pomocne dla osób posiadających włosy puszące się, kręcone oraz zniszczone przez wieloletnie farbowanie i rozjaśnianie.

Zabieg keratynowego prostowania włosów możemy wykonać w salonie fryzjerskim przez przeszkolonego fryzjera. Jednak wiele pań decyduje się na wykonywanie tego typu zabieg w domu. W tym przypadku cena jest niższa niż w salonie, jednak same musimy zadbać o wszystkie niezbędne produkty.

Do keratynowego prostowania w domu potrzebne będą:

  • zestaw kosmetyków do keratynowego prostowania włosów – cena od ok. 100 zł,
  • miseczka,
  • grzebyk,
  • pędzelek do aplikacji,
  • rękawiczki,
  • prostownica nagrzewająca się do 230 ̊C,
  • suszarka z chłodnym nawiewem.

Dobrze jest też, aby przy wykonywaniu zabiegu mieć dodatkową osobę do pomocy, która zaaplikuje preparaty w trudno dostępnych miejscach. Warto dodać, że wykonanie takiej procedury w domu może nie przynieść identycznych efektów jak w profesjonalnym salonie fryzjerskim ze względu na brak umiejętności i doświadczenia.

Procedura wykonania zabiegu dołączona jest do każdego zestawu produktów do keratynowego prostowania włosów. Takie zestawy można zakupić we fryzjerskich sklepach internetowych lub w hurtowniach fryzjerskich, czasami także w salonach fryzjerskich.

Zobacz też: Jak zrobić kurację drożdżową na włosy?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/rok temu
Hej! Ja robiłam zabieg amazon w Beauty Club w Warszawie. To taki salon blisko centrum. Chyba na ul Pokornej.
/rok temu
Gdzie robiłaś ten zabieg?
/rok temu
Prostowanie keratynowe to dla mniej najlepsze wyjście na sezon jesień-zima. Wtedy chodziłam głównie w związanych włosach, bo od wilgoci bardzo się puszą i wyglądają po prostu nieestetycznie. Fryzjer zaproponował mi prostowanie keratynowe, ale słabszą keratyną (jabłkowa Amazon Keratin). Nie wyprostowała mi włosów, tylko ujarzmiała puszenie. O to mi chodziło:)
POKAŻ KOMENTARZE (4)