POLECAMY

Czy dopinki niszczą włosy?

Czy sztuczne włosy dopinane do naszych własnych mogą je osłabić i zniszczyć? Pytamy eksperta!

fot. Fotolia

Witam!

Miesiąc temu obcięłam włosy na krótko – sięgają mi obecnie do brody. Bardzo tego żałuję i marzą mi się znów długie pasma. Koleżanka poleciła mi dopinki. Czy mogą one zniszczyć włosy? Na czym polega ich używanie? Będę wdzięczna za wszelkie porady i wyjaśnienia!

Karolina.

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Obecnie na rynku istnieje wiele metod gwarantujących nam przedłużenie oraz zagęszczenie włosów. Są to metody mniej lub bardziej trwałe. Jeśli chodzi o dopinki na mikroklipsy, to jest to sposób najbardziej mobilny, gdyż w każdym momencie możemy zdjąć pasma.

Zaletą używania dopinek na klipsy jest właśnie ich mobilność, jednak codzienne ich zakładanie może być trochę uciążliwe. Zbyt długie noszenie takich dopinek może z kolei osłabić nasze własne włosy w miejscu aplikacji spinek. Dlatego też trzeba na nie uważać, by ich nie pociągać zbyt mocno, gdyż to może skutkować wyrwaniem naszych włosów. Należy również pamiętać o zdejmowaniu ich na noc.

Zobacz też: Jak często trzeba podcinać końcówki włosów?

Inną metodą przedłużania i zagęszczania włosów jest tzw. metoda „kanapkowa”, która jest najbardziej bezpieczna spośród innych metod. Polega ona na wklejaniu we włosy ok. 3 cm pasm zakończonych obustronnie transparentnymi silikonowymi taśmami. Złącza wykorzystywane w tej metodzie są niewyczuwalne i niewidoczne, co zwiększa komfort noszenia. Taśmy mogą być stosowane wielokrotnie, gdyż można je zregenerować, uzupełnić, po czym nosić dalej.

Zaletą metody „kanapkowej” jest to, iż klientki mogą same zdecydować o długości i stopniu zagęszczenia włosów. Co więcej pasma wklejane równomiernie we włosy nie powodują zniszczenia ich struktury i nadmiernie nie obciążają. W porównaniu z innymi metodami przedłużania takimi jak metoda ultradźwiękowa czy keratynowa, gdzie wykorzystywane są koraliki i urządzenia termiczne, metoda kanapkowa jest mniej inwazyjna i bardziej bezpieczna, a przedłużone włosy wyglądają bardzo naturalnie. Dlatego też metoda ta polecana jest do każdego rodzaju włosów, a w szczególności dla osób o włosach rzadkich, cienkich i delikatnych.

Zobacz też: Pielęgnacja włosów

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)