pielęgnacja włosów, blask, lśnienie, stylizacja, trendy fot. FREE

Co zrobić, by włosy lśniły

Naturalny połysk zdarza się rzadko. To zwykle kwestia odpowiedniej pielęgnacji. Oto 7 niezawodnych trików, które sprawią, że twoje włosy będą pełne blasku.
/ 25.01.2010 14:54
pielęgnacja włosów, blask, lśnienie, stylizacja, trendy fot. FREE
Zdrowe włosy są gładkie i lśniące, bo ich łuski przylegają jedna do drugiej – dzięki temu nie ucieka z nich wilgoć, a gładka powierzchnia równo odbija światło. To właśnie tajemnica ich ładnego wyglądu. Jeśli twoja czupryna jest szorstka i matowa, możesz jednak spróbować przywrócić jej blask. 

1. Wybierz odżywczy szampon. Sprawdź, czy ma w składzie ceramidy, jedwab albo kwasy owocowe (np. Fruit Coctail Farouk, Dercos Vichy). Substancje te odbudowują strukturę włosa i nadają mu piękny połysk.

2. Płucz chłodną wodą. Ciepło otwiera łuski włosa, natomiast zimno zamyka. Połysk fryzury zwiększysz również, dodając do ostatniego płukania sok z cytryny lub łyżkę octu.  

3. Delikatnie osuszaj ręcznikiem. Energiczne tarcie szkodzi włosom! Napęczniałe łuski rozwierają się i pasma stają się bardziej podatne na uszkodzenia. Po umyciu głowy odciśnij wodę dłońmi, owiń ją ręcznikiem i pozostaw, aż wsiąknie w niego wilgoć. Aby był ciepły, można go wcześniej ogrzać na kaloryferze. 

4. Susz tak, by nie szkodzić. Suszarkę trzymaj ok.  20 cm od głowy (gorące powietrze niszczy strukturę włosów). Zadbaj także o to, by miała wąską nasadkę, zwaną koncentratorem. Mocno ukierunkowany strumień powietrza wygładzi oraz nabłyszczy pasma. Podobnie jak suszenie zgodnie z kierunkiem ich wzrostu – dzięki temu włosy pięknie odbijają światło.

5. Stosuj preparaty z jedwabiem. Służą do wygładzania i nabłyszczania fryzury. Można je nakładać na 2 sposoby: na umyte i osuszone ręcznikiem włosy albo na suche pasma. Kosmetyk (np. Biosilk Chi, Marion) rozetrzyj w dłoniach – na krótkie włosy wystarczy kropla, na długie 3 – a następnie rozprowadź na całej długości.

6.
Sięgnij po nabłyszczacz. To kosmetyk najczęściej w formie sprayu, który stosuje się po zakończeniu modelowania (np. Diamond Gloss, Nivea, Gloss Spray, Wella). Spryskaj nim włosy z odległości ok. 20 cm.

Które kosmetyki nabłyszczające polecasz? Pytaj i radź na www.uroda.pl

7. Jedz ryby i orzechy. Jeśli masz matowe włosy, na twoim stole jak najczęściej powinny pojawiać się ryby i orzechy, które zawierają niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Gdy ich brakuje, pasma tracą połysk i stają się łamliwe.