POLECAMY

Co zrobić, aby pod czapką nasze włosy nie straciły blasku?

Wiatry, deszcze i zmienne temperatury nie wpływają pozytywnie na stan naszych włosów. Dlatego też, szczególnie jesienią, musimy o nie dodatkowo zadbać. Włosy są naszą wizytówką, a ich piękny wygląd sprawi, że poczujemy się wyjątkowe i pewne siebie. Jak je pielęgnować i jakich kosmetyków używać?
Co zrobić, aby pod czapką nasze włosy nie straciły blasku?

Obserwując stan włosów możemy rejestrować zmiany zachodzące wewnątrz naszego organizmu. Ich pogorszona kondycja świadczy o złej gospodarce hormonalnej czy długotrwałym stresie. Może też być spowodowana nieprawidłową pielęgnacją, nieumiejętnym farbowaniem, nadużywaniem lokówek, czy prostownic. Zły stan naszej fryzury jesienią może też być spowodowany ubogą w witaminy i składniki mineralne dietą. Włosy stają się kruche, matowe, słabe, zaczynają bardziej wypadać, a o ich efektownym ułożeniu nie ma mowy. W większości przypadków wystarczy kilka, kilkanaście tygodni racjonalnej diety uzupełnionej o ważne dla skóry głowy, cebulek i samych włosów składniki, ukierunkowana pielęgnacja i… redukcja stresu. Jest to bardzo silny czynnik determinujący nie tylko wygląd włosów, ale i formę całego organizmu.

Kompleksowo znaczy skutecznie

Czapki, tak potrzebne naszym zatokom i zapobiegające niebezpiecznemu wyziębieniu głowy, nie są niestety sprzymierzeńcami pięknych włosów. Wiadomo, że musimy chronić głowę przed chłodem, ale pamiętajmy również w sezonie jesienno-zimowym o specjalnym traktowaniu włosów.

Przyduszone czapką nie tylko muszą „złapać oddech”, ale także… odświeżyć się – zarówno na zewnątrz jak i od wewnątrz. Dlatego warto zadbać o ich odpowiednie nawilżanie, umiar w stosowaniu kosmetyków do stylizacji czy farbowaniu. Lepiej unikać ciasnego spinania, czy ciągłego związywania gumką.

Kosmetyki dotychczas stosowane jedynie w salonach fryzjerskich, obecnie są dostępne na wyciągnięcie ręki. Wybór odpowiedniego dla nas specyfiku zależy jedynie od rodzaju włosów i... zasobności portfela. Najlepiej, aby o ich dobór zadbał fryzjer, który wykonywał już na naszych włosach wcześniejsze zabiegi.

Zobacz także: Kiedy nasze włosy potrzebują pomocy

Jednak co robić, gdy same kosmetyki nie radzą sobie z kiepską kondycją włosów? Zanim widok znacznej ilości włosów na szczotce mocno nas zaniepokoi – zacznijmy działać… od środka. Włosom potrzebne jest wsparcie takie samo jak skórze – zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz. Można pomóc im stosując specjalnie stworzone w tym celu preparaty. Witaminy, sole mineralne i inne składniki odżywiają cebulki włosowe i nadają im połysk (proteiny sojowe, drożdże) oraz pobudzają ich wzrost (cholina, inozytol, jod). Skutecznie wzmacniają strukturę włosa i nawilżają jego łodygę (witamina B5). Cynk i żelazo nie tylko hamują nadmierną aktywność gruczołów łojowych, ale także zwiększają syntezę keratyny – niezbędnego białka budulcowego. Witamina PP i cholina pobudzają krążenie i ukrwienie skóry głowy.

Wśród szybko żyjących mieszkańców dużych miast, coraz popularniejsze stają się gabinety, w których przyjmują trycholodzy, czyli specjaliści od leczenia skóry głowy i włosów. Trychologia to dziedzina, która jest odpowiedzią na… niepowodzenia dermatologów i fryzjerów w leczeniu chorób związanych z włosami i skórą głowy. To propozycja dla tych, którzy zauważyli, że ich problem z włosami wymaga pomocy specjalisty. 

Zobacz także: Jak wygląda trychologiczne badanie włosów?

Dbając na co dzień kompleksowo o swoje włosy – odpowiednio je odżywiając i pielęgnując, a przede wszystkim dbając o prawidłową dietę wspomaganą popularnymi środkami dostępnymi w aptekach – uchronimy się przed ich nadmiernym wypadaniem, a nawet… przedwczesnym siwieniem. Zdrowe włosy, bez rozdwojonych końcówek, łatwiej też ułożyć. I co tu dużo mówić – ich widok w lustrze doda nam pewności siebie i wywoła uśmiech na naszej twarzy. 

(m-am)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
ja stosuję też kosmetyki Vitality’s z hairlab :) naturale składniki są najlepszą metodą na wygląd włosów!