POLECAMY

Co wiesz o balejażu?

Warto wiedzieć, że decydując się na balejaż, dobrze jest starannie dobrać odpowiedni kolor pasemek do koloru włosów, tak, by całość wyglądała harmonijnie i naturalnie, np. do włosów bardzo ciemnych i ciemnych użyć odcieni naturalnej kawy lub mlecznej czekolady.
Co wiesz o balejażu?

Modny od wielu lat, ten sposób upiększania włosów sprawia, że rozświetlone, przyprószone delikatnie zastosowanymi kolorami wydają się bardziej lśniące i puszyste. Nowy trend w stosowaniu balejażu polega na rozświetlaniu pojedynczych, bardzo cienkich pasemek.

Jak zrobić balejaż

Przygotowując farbę należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta; najlepszą metodą jest wykonywanie balejażu przy użyciu folii aluminiowej. Na jej matowej stronie (wyciąć niewielki kwadrat lub prostokąt) należy położyć przygotowane do malowania cienkie pasemko i pociągnąć po nim pędzelkiem z farbą. Potem pasmo owinąć folią. Dzięki temu zabiegowi nie pobrudzą się inne pasma, a fryzura będzie wyglądała naturalnie.

W celu naturalnego rozświetlenia włosów należy użyć farby w kremie – o 2-3 tony jaśniejszej od oryginalnej barwy. Aby osiągnąć bardziej widoczne efekty, można użyć rozjaśniacza o 3% stężeniu. Na koniec warto położyć tzw. toner, czyli krem koloryzujący, który nada pasmom pożądany kolor

Zobacz też: Pielęgnacja włosów po farbowaniu

Technika tzw. wolnej ręki

Aby uzyskać efekt rozświetlenia, balejaż można wykonać techniką tzw. wolnej ręki. Polega ona na tym, że wybiera się dowolne pasemka (ale bardzo cieniutkie, najwyżej po kilka włosów). Do malowania należy użyć pędzelka z krótkim, miękkim włosem.
Pasemka można zrobić używając starego czepka pływackiego. Robi się w nim małe dziurki i szydełkiem wyciąga włosy.

Włosy ciemne

Pasemka warto malować na kolor zbliżony do naturalnego. Do włosów bardzo ciemnych i ciemnych użyć odcieni naturalnej kawy lub mlecznej czekolady. Nawet decydując się na kontrastowe kolory nie należy wychodzić poza gamę różnych odcieni brązu. Szatynki będą atrakcyjnie wyglądać z balejażem ciemnoblond wpadającym w brąz.

Zobacz też: Co wiesz o farbowaniu włosów?

Włosy blond 

Można je uatrakcyjnić malując pasemka w kolorze ciepłego brązu, złota, koniaku. W przypadku szarawej i zmęczonej skóry twarzy – tony chłodniejsze, popielate lub platynowe. Najbardziej naturalny efekt w przypadku włosów blond uzyskuje się gęściej rozjaśniając włosy w okolicy twarzy, a z tyłu tylko się je lekko przyprószy światłem.

Włosy rude

Do nich najlepszy będzie balejaż ciepły, wpadające w czerwienie pomarańcze, burgundy i czekolada. Przy jasnorudych włosach i porcelanowej cerze – refleksy złota, cynamonu, beżu, bursztynu, miedzi lub ciemniejszymi odcieniami kasztana.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)