POLECAMY

Cienkie włosy - to nie problem!

Często są przyklapnięte i wyglądają, jakby było ich mało. Trudno ułożyć z nich atrakcyjną fryzurę. Jak sobie z tym radzić? Przeczytaj.
Cienkie włosy - to nie problem! fot. Panthermedia
Odpowiednio je pielęgnuj
Włosy myj tak często, jak to jest konieczne, nawet codziennie – świeże pasma są lekkie i puszyste. Wybieraj szampony z wyciągami roślinnymi (np. z pokrzywy, skrzypu polnego) i panthenolem, który wiąże wilgoć wewnątrz włosów. Nawilżone nie elektryzują się, są także mniej podatne na uszkodzenia.


Stosuj specjalne odżywki
Wybieraj preparaty przeznaczone do cienkich włosów. Zawierają polimery, które osadzają się na pasmach. Wszystkie mają ten sam ładunek, wiec odpychają się od siebie. W efekcie mamy wrażenie, że włosów jest o wiele więcej. Dobrym pomysłem są też odżywki typu "włos w płynie". Zawarta w nich keratyna, budulec włosa, wypełnia w nim wszystkie ubytki, dzięki czemu staje się grubszy i błyszczący. Taką odżywkę wystarczy stosować raz na 2 tygodnie.


Sprytnie stylizuj
Nakładaj na umyte włosy piankę nadającą objętość (zwłaszcza u nasady). Wypróbuj suszenie pasm z opuszczoną głową – to naprawdę przynosi efekty! Możesz je też modelować, wyciągając na grubej szczotce. Staraj się unosić pasma przy skórze głowy. Potem lekko je podtapiruj i spryskaj lakierem. Z kolei krótkie kosmyki możesz lekko usztywniać kremem do modelowania lub gumą.


Tego unikaj
• Szamponów i odżywek 2 w 1 i balsamów bez spłukiwania – nadmiernie obciążają delikatne pasma.
• Długich włosów – krótszym łatwiej nadać objętość.
• Rozjaśniania i trwałej ondulacji – osłabiają pasma.


Które kosmetyki pomogą cienkim włosom? Zapytaj na uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)