POLECAMY

Nawet cienkie włosy mogą wyglądać pięknie. Wystarczy, że zastosujesz te triki!

Sprawdź, czy znasz je wszystkie!
/ 3 miesiące temu
Nawet cienkie włosy mogą wyglądać pięknie. Wystarczy, że zastosujesz te triki! fot. FREE

Kiedy chcesz, by twoje cienkie włosy wyglądały na gęściejsze, sprawdź najpierw, co zaproponuje ci fryzjer. Dobre strzyżenie sprawia, że fryzura wygląda na puszystą. Szczególnie korzystnie przy cienkich włosach wygląda bob lub jego przedłużona wersja lob, np. z wycieniowanymi końcówkami. W optycznym zagęszczeniu pomocne są także pasemka (o 1–2 odcienie jaśniejsze od pozostałych) oraz metody, które opisujemy dalej.

Pielęgnacja cienkich włosów:

 • Myj głowę nawet codziennie - jeśli pasma mają skłonność do przetłuszczania, szybko tracą puszystość.
 • Stosuj dobry szampon - kupuj kosmetyki przeznaczone do częstego mycia – z wyciągami roślinnymi, witaminami i panthenolem, który wiąże wilgoć wewnątrz włosów. Gdy są dobrze nawilżone, nie elektryzują się, stają się mocniejsze, mniej podatne na uszkodzenia.
 • Masuj skórę - sprawisz, że cebulki będą lepiej odżywione. Możesz zastosować do tego wałek do domowej mezoterapii.
 • Kupuj  odżywki z polimerami - to cząsteczki, które mają ten sam ładunek, co włosy. Osadzając się na nich, sprawiają, że pasma się od siebie odpychają. Mamy wtedy wrażenie, że włosów jest więcej.
 • Sięgaj po preparaty typu "włos w płynie"  - zawarta w nich keratyna, wypełnia ubytki – włosy stają się, zdrowsze, grubsze. Raz na 2 tygodnie umyte pasma spryskaj odżywką i susz suszarką. Ciepło sprawi, że keratyna zwiąże się z włosami.

Jak stylizować cienkie włosy?

 • Suchy szampon

Jest idealny nie tylko w awaryjnych sytuacjach, nadaje się też do stylizacji! Wystarczy rozpylić go u nasady, aby włosy się podniosły.

 • Grube wałki

Nie skręcają włosów w loki, tylko unoszą je u nasady. Zakładaj je na umyte, jeszcze lekko wilgotne pasma. Ułóż starannie końcówki, bo pozaginane nie będą potem ładnie wyglądać. Wysusz pasma lub zaczekaj, aż same wyschną. Podczas ściągania wałków uważaj, by nie ciągnąć za włosy. Utrwal uczesanie lakierem.

 • Pianka push up

Zachowaj umiar w stosowaniu środków do modelowania. Inaczej włosy będą oklapnięte. Do stylizacji szukaj linii oznaczonych słowami: volume, amplify czy boost. W drogeriach znajdziesz specyfiki, które uniosą pasma u nasady lub pogrubią je na – całej długości (np. pianka). Te pierwsze mają wygodne aplikatory (patrz: zdjęcie), które pozwalają nałożyć kosmetyk tylko u nasady, bez obciążania pasm na całej długości.

 • Puder

Wsyp trochę pudru stylizującego na dłonie i nałóż go na suche pasma u nasady. Puder lekko je usztywni.

 • Susz pod włos

Długie włosy lekko podsusz, a następnie opuść głowę i kontynuuj modelowanie. Spryskaj je lakierem i szybkim ruchem przywróć im odpowiedni kształt. Susząc krótsze, zacznij od warstwy znajdującej się od spodu (górną podepnij klamerką). Potem wysusz wierzch fryzury.

 • Suszarka z dyfuzorem

Okrągłą nakładkę z kolcami, przez które przepływa powietrze oprzyj o głowę i wykonuj koliste ruchy. Pasma będą piąć się po kolcach, odsuną się od głowy i będą bardziej puszyste.

 • Zmień przedziałek

Jeśli zawsze jest w tym samym miejscu, pasma kładą się tam gładko przy skórze. Przesuń go dłonią choć o centymetr, a czupryna zyska nowy kształt.

Polecamy również:

10 seksownych fryzur, które uwielbiają faceci
Proste sposoby na fale i loki

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 tygodnie temu
Mam cienkie włosy, ale zrobiłam koloryzację ze słonecznymi refleksami revlonem z hologramem w dobrym salonie i optycznie daje złudzenie jakby było ich więcej. Obowiązkowo codzienne mycie i pianka zwiększająca objętość przed suszeniem.
/3 miesiące temu
rzeczywiście bardzo fajne tricki. Ja jednak wolę zagęścić włosy i sprawić, żeby były gętsze naprawdę, niż tylko optycznie. Mnie się do udało dzieki zastosowaniu plastrów dermastic. Stsosowałam kurację plastrami przez dwa miesiące i zauważyłam, że włosy stały sie mocniejsze i zaczynają odratac nowe włoski.