brązowe włosy

Ciemniejsze włosy bez farbowania

Mam brązowe włosy i chciałabym, aby były ciemniejsze. Jakimi metodami, wyłączając farbowanie, mogę zmienić ich odcień?
/ 04.02.2016 12:49
brązowe włosy

Szanowna Pani,

Chciałabym przyciemnić kolor włosów, ale bez farbowania – nie używam farb, mój kolor jest całkowicie naturalny i można go opisać jako jasny brąz. Czy mogę wykorzystać jakieś naturalne metody? Czy mają one jakieś wady?

P.P.

Zobacz też: Jak dochodzić swoich praw u fryzjera?

Na pytanie odpowiada Ewa Stefańska, specjalista trycholog-biotechnolog z Kliniki Włosów HairLAB:

Dobrym sposobem na przyciemnienie naturalnego koloru włosów bez używania niszczących włosy farb jest henna w odcieniu ciemny brąz. Jest to naturalny ziołowy produkt do koloryzacji włosów, który nadaje włosom odcień ciemnego, czekoladowego brązu o chłodnej tonacji.
Po zastosowaniu włosy są wyraźnie odżywione, wzmocnione i przepięknie lśnią.

Henny można używać częściej niż zwykłych farb do koloryzacji włosów, ponieważ nie zawiera ona chemicznych składników niszczących strukturę włosa oraz mających negatywny wpływ na skórę głowy. Przy stosowaniu tego produktu co 3-4 tygodnie nie ma obawy, że kondycja włosów pogorszy się. Zawarte w hennie składniki, oprócz zmiany koloru, polepszają ogólną kondycję włosów, są w 100% naturalne, nie zawierają utleniaczy i wzmacniaczy koloru oraz konserwantów.

Henna nadaje włosom naturalny i intensywny kolor. Dlatego też, jeśli chcemy zmienić kolor włosów o kilka tonów, warto jest sięgnąć po naturalny produkt, który nie będzie miał negatywnego wpływu na nasze włosy.

Zobacz też: Czym jest Sodium Chloride w kosmetykach?