Chalk hair – farbowanie włosów kredą

Farbowanie włosów kredą przydaje się, gdy chcemy szybko i na krótko zmienić kolor fryzury. Wbrew powszechnej opinii do farbowania włosów nie nadają się jednak kredy szkolne, lecz specjalnie fryzjerskie. Jak stworzyć na swojej głowie efekt chalk hair? Tłumaczymy krok po kroku!
/ 22.10.2013 09:47

Przed imprezą – kreda!

Na rynku wciąż pojawiają się nowe produkty do farbowania włosów – reklamowane jako bardziej skuteczne, tańsze, wygodniejsze w użyciu. Dobrze są już nam znane klasyczne farby do trwałej koloryzacji włosów, jak również preparaty koloryzujące w formie szamponów i szamponetek. Coraz częściej w prasie kobiecej pojawiają się też artykuły, w których reklamowane są… kredy do włosów.

Dzięki kredom do włosów możemy krótkotrwale zmienić kolor naszej fryzury na dowolny odcień tęczy: różowy, zielony, fioletowy, pomarańczowy, niebieski i wiele, wiele innych.

Kredy do włosów są doskonałym rozwiązaniem np. na imprezę czy spotkanie z przyjaciółmi. Pozwalają na szybką i prostą koloryzację, której możliwości są w zasadzie nieograniczone. Tylko od nas zależy, w jaki sposób połączymy ze sobą kolory, a także to, czy pofarbujemy jedynie ich końce, czy też kosmyki na całej długości.

Ogromną zaletą kredy do włosów jest także to, że po pierwszym myciu wypłukuje się ona z włosów i nie zmienia koloru wyjściowego fryzury. Kredy nie powodują niszczenia włosów, rozdwajania się końcówek ani ich przesuszenia. Są łatwe w samodzielnej aplikacji i szybko można się ich pozbyć z włosów przy użyciu zwykłego szamponu.

Czy do farbowania włosów można użyć kredy szkolnej?

Do farbowania włosów nie nadaje się kreda szkolna, służąca do pisania po tablicy. Dlaczego? Z trzech powodów!

  1. Nie wiemy, jaki kolor powstanie na naszej głowie.
  2. Nie wiemy, czy kolor zmyje się po pierwszym myciu.
  3. Nie wiemy, czy taka kreda nie zniszczy nam włosów – jej przeznaczenie jest bowiem zupełnie inne.

Jeśli chcesz zmienić kolor włosów na jeden wieczór, zainwestuj w profesjonalne kredy fryzjerskie do koloryzacji, dzięki którym uzyskasz pożądany i modny ostatnimi czasy efekt chalk hair. Wówczas będziesz mieć pewność, że kredy nie zniszczą włosów, łatwo się zmyją i będą tworzyły taki odcień fryzury, jaki chcesz. W dodatku takie kredy są niedrogie, a dość wydajne.

Jeśli chodzi o sam kolor, to chalk hair znacznie lepiej i wyraźniej wyglądają na jasnych włosach. Na ciemnych kolory farbowane kredą nie wychodzą tak intensywnie, ale to nie znaczy, że nie wychodzą w ogóle.

Dla wszystkich posiadaczek ciemnych włosów polecamy kolory: niebieski, różowy, zielony i czerwony oraz wszystkie ich pochodne, a więc rudości, fiolety i pomarańcze.

Zobacz też: Jak ufarbować włosy bibułą?

Chalk hair krok po kroku

Kredę możesz nakładać na włosy suche lub lekko zwilżone. Jeśli włosy będą wilgotne, wówczas trwałość koloru będzie dłuższa, a i on sam bardziej intensywny. Wydziel pasma włosów i pocieraj je kredą tak długo, aż zafarbują.

Bez względu na to, czy nakładasz jeden kolor kredy, czy też kilka kolorów, staraj się wydzielać do farbowania niewielkie pasma włosów. Dzięki temu uzyskasz bardziej równomierny efekt koloryzacji. Pamiętaj, że jeśli będziesz nanosić kredę na grubsze pasma włosów, możesz nie pofarbować ich równomiernie, a uzyskany efekt będzie wyglądał na niedopracowany.

Jeśli nakładasz kredę na lekko wilgotne włosy, powinnaś wówczas je wysuszyć. W ten sposób również utrwalisz nowy kolor. Możesz to zrobić za pomocą prostownicy lub lokówki. Do utrwalania koloru nie używaj suszarki, ponieważ podmuch powietrza może sprawić, że część nałożonej kredy po prostu zostanie zdmuchnięta z włosów.

Na sam koniec możesz pasma lekko nabłyszczyć lakierem do włosów.

Gdy zmyjesz kredę…

Po zmyciu kredy nie zapomnij o odżywieniu i nawilżeniu włosów. Nałóż wówczas dobrą odżywkę lub maskę. Kreda ma to do siebie, że lubi wchłaniać wilgoć – nie tylko z otoczenia, ale też tę z włosów!

 Zobacz też: Jak najbezpieczniej suszyć włosy?

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.