POLECAMY

10 błędów, które odbierają włosom urodę

Drogie odżywki nie są najważniejsze. Czasem o wyglądzie włosów decydują drobiazgi.
10 błędów, które odbierają włosom urodę fot. Fotolia

Błędy w pielęgnacji włosów wynikają z pośpiechu lub niewiedzy. Oto najczęstsze z nich.


10 błędów w pielęgnacji włosów


1. Mycie w zbyt ciepłej wodzie

Woda nie może być za gorąca, aby nie pobudzić gruczołów łojowych do wytężonej pracy, co sprawi, że w kilka godzin po umyciu włosy będą nieświeże. Ponadto wysoka temperatura odbierze pasmom połysk.  


2. Energiczne pocieranie ręcznikiem

Nie trzyj mokrych włosów ręcznikiem. Napęczniałe łuski rozwierają się i włosy stają się bardziej podatne na uszkodzenia. Owiń głowę ręcznikiem i pozostaw, aż wsiąknie w niego woda. By ręcznik był ciepły, można go wcześniej ogrzać na kaloryferze.


3. Modelowanie zniszczonych włosów bez kosmetyków termoochronnych

To preparaty, które ułatwiają stylizację włosów na ciepło, czyli z użyciem suszarki, lokówki czy prostownicy, i zabezpieczają je przed wysoką temperaturą, które powoduje jeszcze większe zniszczenia pasm. Kosmetyki takie zawierają specjalne cukry, które topiąc się, powlekają włos ochronną warstwą.


4. Nadmiar środków do stylizacji

Zbyt hojne stosowanie produktów do stylizacji obciąży włosy, sprawi, że szybciej zaczną się przetłuszczać, może to również skończyć się łupieżem. Do modelowania półdługich włosów wystarczy kulka pianki wielkości mandarynki, natomiast żelu- wielkości orzecha włoskiego. Lakierem utrwalaj fryzurę z odległości 20 cm, w przeciwnym razie uczesanie zmieni się w sztywny hełm. Wosk i brylantynę rozetrzyj w palcach i podkreśl wybrane kosmyki, jeśli nałożysz za dużo tych kosmetyków, zmienią  włosy w smętne strąki


5. Nakładanie odżywki od nasady po końce

To nie skóra głowy potrzebuje odżywki, a włosy. Wcieranie w nią odżywki spowoduje tylko szybsze przetłuszczanie się włosów. Niewielką ilość odżywki nakładaj mniej więcej od połowy długości włosa


6. Suszenie gorącym powietrzem

Reguluj temperaturę suszenia. Na początek najlepszy jest niezbyt intensywny strumień powietrza. Z kolei do modelowania lepszy jest ciepły i mocniejszy. Suszarkę trzymaj w odległości ok. 20 cm od głowy. Jeśli znajduje się zbyt blisko głowy niszczy strukturę włosów, może także powodować ich szybsze przetłuszczanie się. Gorący podmuch sprawia również, że przegrzewają się cebulki, a włosy stają się słabsze, wolniej rosną.


7. Częste diety

Dostarczanie organizmowi różnorodnych składników odżywczych czyni nas i zdrowymi i pięknymi. Brak żelaza (wątróbka, natka pietruszki, brokuły, czerwone mięso) powoduje osłabienie włosów, które stają się cienkie i łamliwe. Jeśli masz matowe włosy, na twoim stole jak częściej powinny pojawiać się ryby, zawierające NNKT- niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe oraz muesli, ze względu na witaminy B, E, cynk, krzem, kobalt. Włosy potrzebują też cynku ( żółty ser, ziarna słonecznika), magnezu (kasza gryczana, orzechy) i siarki (rzodkiewki, chrzan, cebula, pory).


8. Wiązanie gumką

Zbyt częste ściskanie włosów gumką, nie służy ich zdrowiu. To może powodować ich osłabienie, wypadanie, a nawet trwałe uszkodzenie ich wewnętrznej struktury. Oczywiście nie chodzi o to, by w ogóle zapomnieć kucyku, ale wybierać to uczesanie od czasu do czasu.  


9.Tapirowanie

Metodę te stosuj w ostateczności, bo niszczy włosy, powoduje ich kruszenie się i rozdwajanie. Jeśli już musisz podtapirować kilka pasm użyj grzebienia z gęsto rozstawionymi zębami, a przy długich włosach płaskiej, szerokiej szczotki. Pasmo tapiruj z każdej strony tuż przy nasadzie włosów.


10. Suszenie pod włos

Susz je zawsze w kierunku ich wzrostu. Suszenie pod włos powoduje otwieranie łusek, a przez to szybko pozbawia je blasku.

Zobacz także:

Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)