Balleyage, czyli wszystko o pasemkach

Balleyage, czyli kolorowe pasemka we włosach, sprawia, że twarz wydaje się młodsza i ciekawiej się prezentuje. Odpowiednio dobrany balleyage podkreśla też kolor oczu. Jak wykonać balleyage? Jak pielęgnować włosy z pasemkami? Czy można wykonać balleyage na siwych włosach?
Balleyage, czyli wszystko o pasemkach fot. fot. Fotolia

Pasemka na włosach

Panie ciągle szukają rozwiązań, które sprawią, że ich włosy będą ładniej się układać, wyglądać świeżo i zdrowo. Jednym z pomysłów, który sprawia, że twarz jest rozjaśniona, są pasemka, czyli balleyage

Kolorowe pasemka można wykonać nawet samodzielnie w domu. 

Balleyage podkreśla kolor oczu

Balleyage ma niezwykła moc ożywienia zmęczonej twarzy i nadania jej wyglądu świeżego i pełnego blasku – dlatego jest często doradzany przez stylistów. Właściwie wykonany balleyage potrafi wydobyć największe atuty twarzy, podkreślić kolor oczu, a także zaakcentować naturalny kolor włosów. 

Balleyage polega na wprowadzeniu nowego koloru do włosów na zasadzie kontrastu. Czasami przy delikatnej koloryzacji może okazać się, że pasemka są niezauważalne, dopiero w słońcu widać kolorowe refleksy. 

Jak wykonuje się balleyage? 

Aby wykonać balleyage, należy zakryć włosy folią fryzjerską, a następnie wydzielić pasma, którym chcemy nadać wybrany kolor. Może być to jeden kolor lub kilka kolorów. Jeżeli stylista zdecyduje się na drugą opcję, raczej wybierze odcienie w jednej tonacji kolorystycznej o różnym nasyceniu barw. Balleyage wykonywany jest zarówno na długich, jak i krótkich włosach. 

Jeśli chcesz wyglądać młodziej, czyli balleyage sposobem na siwe włosy

Styliści proponują ciekawe rozwiązanie dla pań, które nie wstydzą się swojej siwizny i zamierzają z dumą pokazywać siwe włosy.  

Siwizna niestety postarza, dlatego warto zdecydować się na delikatną ingerencję w kolor, polegającą na pokryciu połowy włosów kolorem przypominającym naturalny odcień włosów. W tym celu najlepiej zastosować balleyage. Większość stylistów jest zdania, że taki zabieg odejmuje lat. Nowe naturalne kosmyki łączą się z siwymi, tworząc odmładzającą kompozycję na głowie.

Rozświetlające pasma

Zdarza się, że na głowie powstają jasne pasemka, które znacznie wpływają na wygląd, rozświetlają twarz  i dodają jej świeżości. Styliści postanowili wykorzystać ten sposób do upiększania i manipulowania kolorem włosów. Gra różnych odcieni wygląda ciekawie szczególnie, gdy mienią się one pod wpływem światła. Takie refleksy wykonuje się u nasady włosów, tak aby  jak najbardziej przypominały naturalny odcień.

Jak dbać o włosy z pasemkami?

Włosy, które pięknie wyglądają po stylizacji z balleyagem, po pewnym czasie tracą swój naturalny blask. Są jednak sposoby, które pozwolą na zachowanie świeżego koloru przez długi czas – wymaga to jednak pracy oraz systematyczności. 

  1. Po pierwsze trzeba myć włosy szamponem przeznaczonym do włosów po koloryzacji. Taki szampon utrzyma kolor i opóźnia jego wypłukiwanie oraz blednięcie. Najlepsze są preparaty do mycia włosów z dodatkiem rumianku lub kasztanowca (polecane przez stylistów do pielęgnacji włosów farbowanych). Podczas mycia najlepiej nanieść na początku szampon na dłonie, a następnie rękoma powoli rozprowadzić po włosach. 
  2. Na zakończenie mycia spłukujemy włosy letnią wodą. Gorąca nie jest wskazana, ponieważ może otwierać łuski włosa, co z całą pewnością przyspiesza proces wypłukiwania farby.  
  3. Warto zatroszczyć się też o końcówki włosa i wmasować w nie odżywkę. Wskazane jest wybieranie odżywek przeznaczonych do włosów z pasemkami, dobraną według koloru. Trzeba uważać, aby nie przesadzać z odżywką, bo położona w zbyt dużej ilości może przeciążać i przetłuszczać włosy. 
  4. Poza tym warto zaopatrzyć się maseczkę do włosów o właściwościach nawilżających oraz regenerujących, aby dwa razy w tygodniu nałożyć ją na włosy.

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)