Baby hair – krótkie włoski, skąd się biorą, jak je ujarzmić.

Baby hair – krótkie włoski, skąd się biorą, jak je ujarzmić. fot. ImaxTree/ AgencjaFree
Nieznośne, trudne do poskromienia odrastające włoski czyli baby hair można opanować. Poznaj nasze sposoby!
Joanna Futkowska / 22.01.2018 11:31
Baby hair – krótkie włoski, skąd się biorą, jak je ujarzmić. fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Każdy człowiek traci dziennie około 100 włosów, a na ich miejsce wyrastają nowe. A baby hair to króciutkie włoski, które właśnie zaczęły rosnąć. Gdy stają się widoczne, trudno sobie z nimi poradzić, bo tworzą na głowie koszmarną “aureolkę", nad którą trudno zapanować.

Zauważyłaś u siebie coś takiego? To dobry znak, bo krótkie włoski są pożyteczne nawet na tym etapie jak rosną. Dzięki nim twoja fryzura jest pełniejsza, gdyż unoszą pozostałe włosy u nasady. A gdy baby hair już urosną, czupryna wyraźnie się zagęści. Dlatego im więcej krótkich włosków, tym lepiej.

Jak odróżnić włosy odrastające od połamanych?

Jak sobie z nimi radzić?

  • Można wypróbować różne odżywki wygładzające. Stosuje się je na umyte i wysuszone włosy. Niewielką ilość kosmetyku rozcieramy w dłoniach i przygładzamy nimi niesforne włoski. Podobno najlepiej używać do tego odzywek w sprayu, bez spłukiwania. Ale ja próbowałam również tych do spłukiwania. Jeśli weźmie się ich nie za dużo i dobrze rozetrze w dłoniach, efekt będzie widoczny.
  • Dziewczyny pomagają sobie też wsuwkami. Można nimi upiąć te bardziej wystające włoski, a to przygładzi całość.
  • Ja mam na nie inny sposób: wierzchnią warstwę włosów wygładzam prostownicą (to pomaga zwłaszcza na te trochę dłuższe włoski), a jak coś jeszcze odstaje - traktuję to lakierem do włosów. Ale nie spryskuję nim czupryny, tylko ręce i przygładzam nimi wystające włoski. To na prawdę działa! 

Jak wyhodować baby hair?

Warto postarać się o nowe włoski, bo to odświeży i wzmocni czuprynę. Jak to zrobić?

Przede wszystkim zadbaj o odpowiednią dietę. Powinny się w niej znaleźć produkty bogate w białko, składniki mineralne (cynk, krzem, miedź, żelazo, magnez), witaminy (zwłaszcza A, E, z grupy B). Warto więc jeść surowe lub krótko gotowane warzywa i owoce (np. rzodkiewki, kalarepę, seler, pomidory, brokuły, sałatę, marchew), nabiał, chude mięso, jaja, ryby morskie, orzechy, migdały, pestki dyni lub słonecznika, płatki owsiane, otręby.

Skutecznie przyspieszają porost włosów preparaty, które wciera się w skórę głowy. Często są to środki przeciwko wypadaniu włosów, ale nie należy sugerować się nazwą, bo nie tylko wzmacniają cebulki włosów i wzmacniają ich zakotwiczenie, ale również stymulują ich wzrost. Warto jednak wybierać tylko te sprawdzone, znanych marek.

Pomaga też łykanie suplementów diety. Najskuteczniejsze są te zawierające w swoim składzie cynk, krzem, miedź, i witaminy A,E oraz z grupy B, w tym biotynę.
Dobre rezultaty dają też masaże głowy, poprawiają  mikrokrążenie, dotleniają skórę głowy, a to sprzyja rośnięciu włosów.

Więcej kosmetycznych hitów

Kochamy to! 7 kosmetycznych hitów stycznia
9 kremów dzięki którym zatrzymasz czas. Efekt cię zaskoczy!

Redakcja poleca

REKLAMA