POLECAMY

ABC szczotkowania włosów

Stan twoich kosmyków zależy również od sposobu w jaki je szczotkujesz. Dlatego warto się upewnić, że ta czynność wykonywana jest prawidłowo. Fryzjer odpowiada na najczęstsze pytania dotyczące czesania włosów.
ABC szczotkowania włosów
Do czego służą różne rodzaje szczotek?
Cienkie i okrągłe przydają się do podnoszenia półdługich włosów u nasady i układania trwałych loków. Z kolei gruba okrągła szczotka prostuje pasma i sprawia, że fryzura zyskuje większą objętość. Płaska natomiast służy do prostowania włosów i układania naturalnych fryzur.


Czy szczotkowanie wzmocni włosy?
Nie, wręcz przeciwnie, może je osłabić i spowodować rozdwajanie końcówek. Lepsze efekty przyniesie delikatny masaż podczas mycia. Wykonuj koliste ruchy: najpierw z przodu głowy, potem z boków, na czubku, a następnie nad karkiem. Na każdą część poświęć pół minuty. Taki zabieg poprawi ukrwienie skóry głowy, dzięki czemu cebulki będą lepiej odżywione.


Jakie szczotki są najlepsze do rozczesywania pasm?
Najdelikatniejsze są z włosia naturalnego – nadają się do włosów krótkich i gładkich. Szczotek z kombinacji włosia naturalnego i syntetycznego używaj do rozczesywania splątanych pasm. Zrobione z samego włosia syntetycznego nadają się do kręconych włosów.


Co zapobiegnie plątaniu się długich włosów?
Na ich końce można nałożyć odżywkę jeszcze przed myciem. Ma to zapobiec plątaniu się pasm podczas mycia. Przed spaniem warto luźno wiązać je na karku w kucyk. Dzięki temu nie będą się ocierać podczas snu o poduszkę.

Radził: trener fryzjer Marcin Georgijew - stylista Schwarzkopf Professional

Masz pytanie dotyczące pielęgnacji włosów? Zadaj je na www.uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)