A line bob fot. Adobe Stock

Fryzurę A-line bob pokochały kobiety na całym świecie. Jak wygląda i komu pasuje?

A-line bob to cięcie, które wysmukla rysy twarzy i dodaje włosom objętości. Do tego nie wymaga żmudnego układania ani stylizacji!
Małgorzata Machnicka / 07.12.2020 13:56
A line bob fot. Adobe Stock

A-line bob to fryzura ścięta pod skosem - włosy z tyłu są zdecydowanie krótsze od tych z przodu. Może mieć różną długość - od ultrakrótkiej, po tę sięgającą obojczyków.

Jak wygląda A-line bob?

A-Line bob opiera się na różnicy w długościach włosów z przodu i z tyłu. To, jak bardzo cięcie jest asymetryczne, zależy od kształtu naszej twarzy, a dokładniej linii żuchwy (jeśli się z nią równa, wyszczupla wtedy rysy twarzy i wysmukla szyję) i oczywiście od naszych upodobań.

A-line bob to niezwykle lekka i łatwa w stylizacji fryzura. Dzięki temu, że ma wycieniowane wierzchnie pasma, zwiększa optycznie objętość włosów. 

W tej fryzurze włosy mogą być proste lub falowane, możemy ją nosić zarówno z grzywką - prostą lub czesaną na bok, jak i bez. Świetnie wygląda zarówno przy naturalnych włosach, jak i świetlistych refleksach. 

Komu pasuje A-line bob?

Fryzura A-line bob jest wprost stworzona dla twarzy owalnych, okrągłych i kwadratowych. To cięcie nadaje się dla kobiet w każdym wieku, ale szczególnie polecamy je kobietom po 50. - działa jak najlepszy zabieg odmładzający.

Doskonale sprawdzi się na włosach cienkich i rzadkich, bo optycznie zwiększa ich objętość. Jeśli masz idealnie symetryczną twarz, postaw na A-line bob z przedziałkiem na środku i wersję bez grzywki. Jeśli masz buzię okrągłą i wolisz zamaskować pełniejsze policzki, wybierz fryzurę z asymetryczną grzywką. 

A-line bob - inspiracje z Instagrama

Na Instagramie znajdziesz całe mnóstwo zdjęć z hasztagiem #alinebob. Fryzura najczęściej pojawia się w wersji z przedziałkiem na środku i wielotonową koloryzacją.

A-line bob ma też swoją ekstremalną odmianę - różnica w długości końcówek z tyłu i z przodu może wynosić nawet do 10 cm!

A-line bob to nie tylko proste włosy. Fryzura świetnie prezentuje się na nieco pofalowanych pasmach!

Więcej o modnych fryzurach:
Najmodniejsze fryzury, które ułożysz w 5 minut
Fryzury wyszczuplające twarz
Modne fryzury z długich włosów