POLECAMY

6 rad jak bezpiecznie prostować włosy

Poznaj 6 rad na temat bezpiecznego prostowania włosów. Przeczytaj o najlepszych metodach prostowania oraz zasadach pielęgnacji włosów poddawanych temu zabiegowi.

prostowanie włosów

fot. Fotolia

Na wstępie zapamiętajmy, że prostownica nie jest urządzeniem codziennego użytku!

1. Stosuj produkty ochronne

Przed każdym jej użyciem należy bezwzględnie zastosować produkt chroniący włosy przed uszkodzeniami powstałymi na skutek działania wysokiej temperatury. Tu najlepiej sprawdzą się produkty w formie płynów dwufazowych o oleistej konsystencji, które otaczają włos ochronnym filmem, tworząc barierę termiczną, dodatkowo posiadają lekką formułę i nie powodują sklejania włosów.

2. Prostuj tylko czyste włosy

Koniecznie zadbaj o to, by włosy przed prostowaniem były czyste, na włosach nie powinno być żadnych pozostałości po środkach do stylizacji, takich jak pianka czy lakier. 

3. Stosuj regularnie odżywki i maski

Po trzecie nawilżaj i odżywiaj włosy regularnie. Poza stosowaniem odżywki po każdym myciu włosów, co najmniej dwa razy w miesiącu używaj regenerującej maski. Po każdym użyciu prostownicy na długości i końce włosów zastosuj olejek, np. arganowy – zadba on o odpowiednie nawilżenia włosów, zabezpieczy końce przed uszkodzeniami i dodatkowo wygładzi fryzurę. 

Polecamy:  Stosowanie maski do włosów krok po kroku

4. Prostuj włosy umiejętnie

Ważna jest także sama procedura prostowania włosów. Podziel włosy na mniejsze sekcje, każde pasmo przeprasuj prostownicą nie więcej niż dwukrotnie.

5. Kup dobrą prostownicę

Wybór prostownicy jest równie istotny. Na co zwrócić uwagę? Na możliwość regulacji temperatury. Włosy zniszczone, również na skutek intensywnych zabiegów chemicznych, a także cienkie i delikatne, wymagają zastosowania niższych temperatur podczas prostowania włosów (do 170 0C). Zdrowe włosy, naturalnie kręcone, mogą być „traktowane” zakresem temperatur do 200 0C, natomiast włosy grube, gęste, o mocnym, drobnym skręcie potrzebują temperatur od 200-230 0C. Równie istotne są płytki, a w zasadzie ich powłoka. Najlepsze będą tytanowo-ceramiczne – gwarantujące trwałość i wygodę stosowania, lustrzane – niezwykle gładkie, zapewniające równomierne rozprowadzanie ciepła, czy diamentowe – odporne na zarysowania, które doskonale prostują włosy trudne do ułożenia o silnym skręcie. Przydatna jest również funkcja jonizacji, która ogranicza puszenie i elektryzowanie się włosów.

6. Kiedy potrzebujesz, zdecyduj się na chemiczne lub keratynowe prostowanie

Kobietom, które często używają prostownicy, polecam rozważenie bardziej trwałych rozwiązań, które ograniczą przesuszenie włosów oraz uszkodzenia mechaniczne powstałe na skutek częstego stosowania urządzenia. Mam na myśli chemiczne prostowanie włosów, które jest zabiegiem jednorazowym, gwarantującym idealne wygładzenie włosów – w tym wypadku istnieje konieczność powtarzania zabiegu na odroście. Zabieg ten nie jest bardziej inwazyjny niż pozostałe zabiegi chemiczne, a jedynym ograniczeniem do jego wykonania jest to, że włosy nie mogą być rozjaśnione. Efektem są idealnie wyprostowane włosy o pięknym połysku.

Alternatywą dla trwałego prostowania jest prostowanie keratynowe, zwane również nawilżaniem keratynowym. Jest to zabieg mniej inwazyjny, którego efekty utrzymują się średnio do 5 miesięcy i zależą od stopnia skręcenia włosów.

Oba zabiegi sprawią, że codzienne użycie prostownicy będzie bezzasadne, a tym samym ograniczą czas stylizacji i zadbają o zdrowie i piękny wygląd włosów.

Polecamy: Błędy w pielęgnacji włosów

Autor: Paweł Matracki, Mistrz Świata Fryzjerstwa Artystycznego OMC Frankfurt 2014, ambasador marki Biovax

Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/3 lata temu
do zniszczony i suchych włosów polecam maseczkę intensywnie regenerującą biovax, jest bardzo dobra, ja odzyskałam dawne włosy
/3 lata temu
grzywkę prostuje, pomagam sobie dwufazowym płynem do prostowania włosów Sessio, to doskonała ochrona
/3 lata temu
a ja niedawno wyprostowałam sobie włosy w salonie, to był keratynowy zabieg prosalon, włosy wyglądają świetnie
POKAŻ KOMENTARZE (2)